“Towarzyszki” – spektakl teatralny w Choroszczy już 25 lutego 2018


Dwie kobiety i mężczyzna, splątani wspólnymi losami pełnymi tajemnic, niedomówień i kłamstw, zostają wrzuceni w rzeczywistość głębokiego PRL-u. Na tle niezwykłych przemian gospodarczych i kulturowych rozgrywa się ich cichy dramat. Kobiety odkrywają powoli prawdę o sobie, swojej kobiecości i trudzie życia. Pokaleczone i nieumiejące poradzić sobie z odrzuceniem, próbują rozliczyć się z przeszłością, uwolnić od niej.

“Towarzyszki” to spektakl o wybaczaniu. “Towarzyszki” to rodzaj hołdu złożony naszym mamom, których losy splotły się z najnowszą historią Polski, często w iście śmiertelnym uścisku. Hołdu złożonego “Matkom Polkom” do dziś zawieszonym gdzieś pomiędzy PRL-em a czasem po ‘89.

Opowieść utkana ze wspomnień, zapisków i opowieści oraz odnalezionych po latach listów kobiety do mężczyzny i mężczyzny do kobiety, którzy w skomplikowanej rzeczywistości PRL-u próbują poradzić sobie z otaczającym światem, relacjami i brakiem miłości.

W spektaklu “Towarzyszki” zobaczymy Martę Sadowską – pochodzącą ze Złotorii (gmina Choroszcz) studentkę kulturoznawstwa, związaną z Centrum Kultury w Choroszczy. Pani Marta odbyła w naszej instytucji staż w ramach programu stażowego Narodowego Centrum Kultury i została zapamiętana jako sumienna i ambitna animatorka kultury. Spektakl to okazja, by zobaczyć, jak mieszkańcy naszej gminy rozwijają swoje talenty i promują ją na arenie ogólnopolskiej.

Spektakl pt. “Towarzyszki” (reż. Adam Łoniewski) Teatru SIRENE zostanie wystawiony 25 lutego 2018 o godz. 19:30 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Bilety w cenie 10 zł / os do nabycia są w biurze M-GCKiS od 7 lutego.

Występują:

Dorota Przybysz

Marta Sadowska

Scenariusz i reżyseria:

Adam Łoniewski

IMG_9511

fot. Paweł KozińskiIMG_9574

fot. Paweł KozińskiIMG_9591

fot. Paweł Koziński

272 odsłon