Styczniowa wystawa w M-GCKiS – fotografie Piotra Niedźwiedzia


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Piotra Niedźwiedzia

“Ostatni przystanek”.

Wernisaż wystawy odbędzie się dn. 18 stycznia 2023 roku, o godz. 18:00.

Wystawa gościć będzie w murach M-GCKiS do dn. 10 lutego 2023 roku i można ją będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-19:00.

Kilka słów o wystawie od autora fotografii:

Białystok, lata osiemdziesiąte. Dziecko z prowincji jedzie do miasta. Podróżuje, oczywiście, PKS-em. Wysiada na dworcu, który jest nie tylko miejscem w Białymstoku charakterystycznym i natychmiast rozpoznawalnym. Jest miejscem pierwszego kontaktu z miastem. Z dworca nasz podróżny udaje się do centrum, gdzie wreszcie dociera do domu towarowego Central. Można tam kupić wszystko. W latach 80. Central jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla młodego chłopca. Zapada w pamięć. Po zakupach czas na zabawę i miejskie atrakcje, czyli karuzelę i teatr lalek. Jest na nim Pinokio, symbolizujący przecież małego chłopca.

Którym byłem.

Właściwie jest to opowieść o mnie.

W pewnym momencie mojego życia dużo czasu spędzałem na dworcu i jego okolicach, czekając na autobus. Podobną trasę przemierzałem prawie codziennie.

Fotografie, wykonane współcześnie w okresie około pięciu lat, są moją próbą odtworzenia tych wspomnień.

Piotr Niedźwiedź – biogram

Mieszka na Podlasiu od urodzenia. Artysta fotograf, pasjonat starych technik fotograficznych, fotograf dokumentalista, muzyczno-koncertowy. Przygodę z fotografią zaczął na tyle wcześnie, że pierwsze zdjęcia robił analogowo. Teraz fotografuje również cyfrowo, ale miłość do filmu i papieru mu pozostała.

Serdecznie zapraszamy!

567 odsłon