Spektakl “Gardenia” – 25 października 2018


Zapraszamy na spektakl “Gardenia” Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk. Wydarzenie odbędzie się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy 25 października 2018 roku w ramach programu Teatr Polska.

Stowarzyszenie Kółko i Krzyżyk działa od października 2017 roku. Działają w nim osoby mające wieloletnią praktykę na rynku teatralnym. W tym roku bierze udział w programie Teatr Polska i rusza w trasę ze spektaklem “Gardenia”. 25 października 2018 roku odwiedzą Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Początek o godz. 19:00
 
“Gardenia”

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawiamy pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki – Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?

 
OBSADA

Aneta Todorczuk-Perchuć (Kobieta I)
Agnieszka Przepiórska (Kobieta II)
Magdalena Górska (Kobieta III)
Hanna Konarowska (Kobieta IV)

AUTORKA TEKSTU: Elżbieta Chowaniec
REŻYSERIA: Wojciech Urbański
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Wojciech Urbański
MUZYKA: Natalia Babińska
ŚWIATŁO: Paulina Góral

Spektakl odbędzie się 25 października w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wstęp – 10 zł.

32 odsłon