Recenzja spektaklu pt. “Mury zamiast mostów”


DSC_2272

 

      W kameralnej Galerii Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w środę odbył się spektakl pt.„ Mury zamiast mostów” w reżyserii Marioli Wojtkiewicz w wykonaniu członków Koła Teatralnego StuKOT Uniwersytetu w Białymstoku z wydziału Pedagogiki i Psychologii.

      Po reakcji widowni, co raz wybuchającej śmiechem, można było wywnioskować że „Mury zamiast mostów” to wyśmienita komedia, lecz z podwójnym dnem. Za zabawnymi dialogami, scenkami z życia, okolicznościami kryje się gorzki obraz zniekształconych relacji między dziećmi, nierzadko dorosłymi, a ich matkami.

    Maminsynkowie, zbuntowane nastolatki, czy służalcze latorośla to wytwory tresury i manipulacji poczuciem winy, którymi „karmione” są dzieci przez hipochondryczne i pedantyczne matki, lubiące mieć wszystko pod kontrolą. Widzowie pełnili funkcję jakby podglądaczy scenek z życia toczących się w różnych mieszkaniach. Spektakl był niejako lusterkiem dla tych, którzy tkwią lub tkwili w podobnych stosunkach, czy to po jednej czy drugiej stornie. Może sztuka przyczyni się do zmiany postawy relacji międzyludzkich i budowania wzajemnych mostów zamiast murów?

     Z pewnością przedstawienie godne polecenia: dobra gra aktorów, błyskotliwe dialogi, duża dawka humoru. Organizatorem spektaklu było Miejsko-Gminne Centrum Kultury i sportu w Choroszczy, które już dziś zapowiada, że w Roku Teatru choroszczanie zobaczą jeszcze niejeden
spektakl!

Tekst i fot. E. kosakowska

DSC_2277

DSC_2294

DSC_2296

DSC_2303

DSC_2309

DSC_2308

63 odsłon