Pożegnaliśmy wakacje nad Kominowym Bajorem


1 września to data, którą chyba każdy kojarzy jednakowo – pierwszy dzwonek i rozpoczęcie roku szkolnego. Przychodzi więc czas na pożegnanie się z wakacjami i trochę bardziej beztroskim czasem. W Choroszczy – jak co roku – cała społeczność miała okazję pożegnać się z tym ciepłym okresem, jakim są wakacje, bowiem w sobotę, 3 września, nad Kominowym Bajorem zorganizowany został festyn Pożegnanie Wakacji.

Punktualnie o 15:00 między wierzbami i pod jedną z altan otworzyła się letnia czytelnia. Pożegnaniu Wakacji towarzyszyło w tym roku Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W odczycie pierwszej z ballad, „Świtezianki”, udział wzięli: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński; Beata Marlena Jeżerys – Przewodnicząca Rady Miejskiej; Anna Barbara Aponowicz – Przewodnicząca Komisji, Skarg, Wniosków i Petycji; Ewa Zawistowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choroszczy; Marta Bagnowska – przedstawicielka Muzeum Wnętrz Pałacowych; Monika Pawłowska – nauczycielka z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy; Eulalia Rutkowska – przyjaciółka M-GCKiS oraz Przedstawicielka Stowarzyszenia „Chcę Żyć”; Irena Sakowicz ze Związku Koła Emerytów i Rencistów nr 15; Barbara Wiszowata – Przedstawicielka Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Oddział w Choroszczy; Józef Waczyński z Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy; Anna Dąbrowska-Czochańska – zarówno aktywna czytelniczka, jak i zaangażowana w działania społeczne choroszczanka; Justyna Zachowicz – strażaczka; a także gospodyni wydarzenia: Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy Izabela Dąbrowska. Następnie przestrzeń wypełniły osoby chętne do wspólnego czytania i odczytały kolejne ballady – „Romantyczność” oraz „To lubię”.

Zaraz po Narodowym Czytaniu festyn nabrał tempa i nad Kominowym Bajorem pojawiło się mnóstwo atrakcji: gry i zabawy z animatorkami, bezpłatne dmuchańce, letnia czytelnia pod altaną, a w niej również warsztaty kreatywne z Pracownią Sztuk Wizualnych (M-GCKiS w Choroszczy). Seniorki ze Stowarzyszenia „Chcę Żyć” częstowały pyszną watą cukrową oraz popcornem, a Złote Spodki sprzedawały orzeźwiającą lemoniadę oraz smakołyki kuchni regionalnej i nie tylko. Teren Kominowego Bajora i piaszczysty piasek sprzyja podjęciu różnorakich aktywności sportowych i takie również zapewnili organizatorzy podczas sobotniego wydarzenia. Na dwóch równoległych boiskach do siatkówki rozgrywały się mecze w siatkówkę plażową, a tuż obok wszyscy chętni mogli zagrać w ogromne szachy, które są niezawodną atrakcją wszystkich naszych wydarzeń odbywających się w plenerze. Na sobotnim festynie gościła Paula Gorlo – rekordzistka w podciąganiu się na drążku, która zaprezentowała to, w czym jest najlepsza, oraz zamieniła kilka słów w zainteresowanymi tą dyscypliną. Ponadto każdy chętny mógł sam zawisnąć na drążku, a nawet się podciągnąć pod okiem specjalistki.

Tego dnia na Kominowym Bajorze gościła również Ochotnicza Straż Pożarna, która prócz prezentacji wozu i strojów proponowała najmłodszym stolik z  kolorowankami, na których widnieli strażacy i elementy wyposażenia, zarówno ich, jak i wozu strażackiego.

O godz. 19:00 zapłonęło ognisko i tym akcentem Choroszcz ostatecznie pożegnała tegoroczne wakacje, wypatrując kolejnych.

Wakacje – do zobaczenia za rok!

 

Organizatorami wydarzenia były Gmina Choroszcz oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Fotorelację wykonała: Joanna Krukowska

247 odsłon