Październikowe spektakle Tykocińskiego Teatru Amatorskiego w Choroszczy


23 października w naszych murach emocje iście teatralne, a to za sprawą Tykocińskiego Teatru Amatorskiego, który w ramach współpracy dwóch sąsiednich gmin: Choroszczy i Tykocina już po raz kolejny zagości w naszym miasteczku.

Spektakl Andrzeja Dembończyka pt. „Szarlotka z herbatą” realizowany był już przez Tykociński Teatr Amatorski dwukrotnie: po raz pierwszy w wersji online, życzliwie przyjętej przez publikę, i kolejny raz, tym razem już na żywo, w Galerii Sztuki i Smaku „Opowieści z Narwi”, popularnie zwanej Tawerną w Tykocinie. Premiera tej drugiej wersji odbyła się w 2020 roku w postaci pokazu podwójnego, zorganizowanego przez teatr w ten sposób z uwagi na zainteresowanie. W roku obecnym aktorzy-amatorzy wznowili ów repertuar po raz trzeci i znowu z powodzeniem.

„Szarlotka…” to teatr absurdu przedstawiający spotkanie dwóch par starych znajomych, nieprzepadających za sobą i niestroniących od uszczypliwości. W tykocińskiej wersji poszerzono nieco oryginalną konwencję spektaklu o aspekt obyczajowy.

Obsada: Katarzyna Oświecińska, Monika Rogowicka, Patryk Kurowski, Arkadiusz Napiórkowski i Julia Kurowska.

Drugim spektaklem, który zostanie zaprezentowany w niedzielny wieczór, będzie kolejna jednoaktówka tego samego autora pt. „Biuro Martymonialne”. Spektakl ten jest szczególny z dwóch powodów: po pierwsze, zainicjował on działalność młodzieżowej grupy TTA, uczniów z VII LO w Białymstoku z profilu teatralnego, a po drugie, produkcja tego spektaklu była możliwa dzięki próbom odbywającym się w murach M-GCKiS.

Obsada „Biura…”: Oliwia Horoszko, Natalia Łozdowska, Julia Kowalska, Daria Kwiatkowska, Dominik Rudawski.
Reżyseria: Marcin Kwiatkowski

 

Obydwa spektakle odbędą się już 23 października, o godzinie 17.00, w auli M-GCKiS w Choroszczy.

 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

455 odsłon