Panie Mieczysławie – do zobaczenia!


Ile razem dróg przebytych?

Ile ścieżek przedeptanych ?

ile deszczów, ile śniegów

wiszących nad latarniami?

(…)

fragm. wiersza “Ile razem dróg przebytych” – Konstanty Ildefons Gałczyński

 

Takimi słowami współpracownicy pożegnali odchodzącego na zasłużoną emeryturę – wieloletniego Instruktora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – Mieczysława Ciołko.

W piątek 14 stycznia 2022 roku – podczas XXX Sesji Rady Miejskiej uroczyście pożegnali go również : Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński, oraz obecni Radni.

Pan Mieczysław otrzymał z rąk Burmistrza grawerton z pięknym podziękowaniem, za wieloletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności gminy Choroszcz.

Kilka słów o Panu Mieczysławie:

Na przełomie lat 80 i 90 Pan Mieczysław pracował w Urzędzie Miejskim w Choroszczy. W 1993 roku rozpoczął pracę w choroszczańskim Centrum Kultury, w którym to spędził znaczną część swego życia. Jako Instruktor zajmował się szeroko pojętą promocją wydarzeń kulturalnych – tworzeniem plakatów promocyjnych, zaproszeń na gminne uroczystości, dyplomów, podziękowań, czy też współtworzył Gazetę w Choroszczy. Na swojej instruktorskiej ścieżce zawodowej prowadził również zajęcia komputerowe w czasach, kiedy to komputery nie były tak osiągalne jak teraz, edukował więc dzieci i młodzież w obsłudze komputera od podstaw. 

Jako współpracownik zawsze służył życzliwą pomocą, radą, a swoje obowiązki wykonywał ze szczególną sumiennością i zaangażowaniem. Pan Miecio, bo tak był i jest nazywany przez współpracowników (lecz nie tylko)- jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, wspomnień i mimo swojego wieku ma bardzo otwarty umysł i jest świetnym kompanem do rozmowy, wymiany doświadczeń międzypokoleniowych.

Panu Mieczysławowi Ciołko – 

pragniemy złożyć wyrazy podziękowania za ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i cierpliwość, którą wykazywał się Pan przez 28 lat pracy w choroszczańskiej instytucji kultury. Pana wieloletnia praca, może być wzorem dla młodszych pokoleń. 

Przy tej okazji,

życzymy zrealizowania na emeryturze wszystkich tych planów,

na które dotąd nie starczyło czasu.

Najlepsze życzenia na dalsze lata –

składają

Dyrekcja oraz Pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Biblioteki w Choroszczy.

Nie mówimy żegnaj, a DO ZOBACZENIA!

fot. Karolina Sokół/Paulina Krysiewicz/Maciej Ciołko

403 odsłon