Otwarcie galerii w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy


Galeria Centrum Kultury w Choroszczy przeszła metamorfozę. Dzięki programowi “Moje miejsce na Ziemi” Fundacji “ORLEN-DAR SERCA” choroszczańscy artyści będą mogli pokazywać swoje prace w świeżym, pełnym blasku i ciepła wnętrzu. Odnowiona Galeria jest miejscem, gdzie lokalni artyści będą prezentować swoje prace w ramach projektu “Ucieczka z szuflady”.

Projekt “Ucieczka z szuflady” składa się z dwóch filarów: odświeżenia wnętrza Galerii oraz cyklu wystaw twórców związanych z Choroszczą. Pierwszy jego etap własnie dobiegł końca: od 8 lutego Galeria nabrała nowego blasku. Dzięki środkom Fundacji “ORLEN-DAR SERCA” zostało zakupione i zainstalowane nowe oświetlenie, linki i ramy do systemu wystawienniczego, zostały odświeżone ściany. W prace remontowe zaangażowali się pracownicy Centrum Kultury i Sportu. Efektem ich działań jest piękna, profesjonalna przestrzeń do wystaw!

8 lutego została otwarta Galeria. W pięknej przestrzeni odbył się wernisaż cyklu “SALIGIA” Moniki Tekielskiej – Chmielewskiej. Jest to pierwsza z ośmiu wystaw, jakie zostaną zaprezentowane w Galerii na przestrzeni najbliższych miesięcy. 

Inicjatorkami i pomysłodawczyniami projektu są mieszkanki gminy Choroszcz – Ewelina Ramotowska i Emilia Kosakowska, a także instruktorki Centrum Kultury w Choroszczy – Karolina Gołębiewska i Monika Tekielska – Chmielewska. 

Projekt “Ucieczka z szuflady” został sfinansowany ze środków Fundacji “ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu “Moje miejsce na Ziemi”

24 odsłon