Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

INFORMACJA O WOLNYCH STANOWISKACH PRACY

Dyrektor

Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu

w Choroszczy

informuje o wolnym stanowisku pracy

młodszego bibliotekarza w wymiarze pełnego etatu na umowę o pracę

Wymagania niezbędne – młodszy bibliotekarz :

  1. Wykształcenie wyższe bibliotekarskie, humanistyczne (mile widziane przygotowanie pedagogiczne) / inne wyższe + studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa .
  2. Obsługa komputera (pakiet MS Office) oraz urządzeń biurowych.
  3. Umiejętność pracy w grupie oraz samodzielnej organizacji pracy własnej.
  4. Wysoka kultura osobista, komunikatywność.
  5. Dyspozycyjność (praca niektóre soboty).
  6.  Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku.
  7. Dobra znajomość obsługi komputera, urządzeń multimedialnych i biurowych.

Wymagania dodatkowe dotyczące stanowiska:

  1. Umiejętność prowadzenia działań animacyjnych dla różnych grup wiekowych.
  2. Samodzielność i odpowiedzialność za powierzone zadania.
  3. Łatwość nawiązywania kontaktów.
  4. Skrupulatność, sumienność, zaangażowanie w rozwoju biblioteki.
  5. Kreatywność, innowacyjność oraz silna motywacja do pracy.
  6. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresujących.
  7. Gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji.
  8. Mile widziana znajomość programu MAK Plus.
  9. Mile widziane prawo jazdy kategorii B.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku młodszego bibliotekarza:

  1. Praca z czytelnikiem dziecięcym i dorosłym.
  2. Organizacja i prowadzenie zajęć, warsztatów, imprez kulturalnych promujących literaturę, kulturę, naukę oraz aktywizujących środowisko lokalne.
  3. Gromadzenie i udostępnianie zbiorów biblioteki.
  4. Opracowywanie zbiorów.
  5. Udzielanie informacji.
  6. Prowadzenie dokumentacji bibliotecznej.
  7. Skontrum księgozbioru.
  8. Dbałość o stan powierzonego mienia.
  9. Współpraca z lokalnymi instytucjami.
  10. Prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości bibliotecznej.
  11. Przygotowywanie i opracowywanie wniosków projektowych dotyczących pozyskiwania funduszy na działalność kulturalno – biblioteczną.

Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny,
  2. życiorys (CV),
  3. kopie świadectw pracy,
  4. kopie dyplomów potwierdzające posiadane wykształcenie, uprawnienia,
  5. kopie zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursów lub szkoleń,
  6. oświadczenie kandydata o tym, iż nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu
    za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
  7. oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych,
  8. zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w art. 189a Kodeksu karnego (handel ludźmi) i art. 207 Kodeksu karnego (znęcanie się) oraz w ustawie z 29 lipca 2005 r.
    o przeciwdziałaniu narkomanii lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego;
  9. w zakresie art. 21 ust. 3 ustawy z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością  na tle seksualnym i ochronie małoletnich.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w  Miejsko – Gminnym Centrum Kultury
i Sportu w Choroszczy ul. Sienkiewicza 29, w terminie do godziny 12.00 dnia 15 października 2024 roku.

Aplikacje, które wpłyną do M-GCKiS po wskazanym terminie, nie będą rozpatrywane.

366 odsłon