O “Oddziaływaniu” – relacja


Ceramika i malarstwo pełne delikatności, kruche w swej istocie, ale silnie przemawiające do odbiorcy wypełniły wnętrze Galerii. 28 lutego 2019 roku otwarta została wystawa „Oddziaływanie” autorstwa Emilii Kosakowskiej i Eweliny Ramotowskiej. A sztuka obu artystek oddziałuje nie tylko na siebie. Każdy, kto ją zobaczył został poddany swoistem oddziaływaniu, pełnemu nadziei i wzruszeń.

Wystawa „Oddziaływanie” to druga z cyklu wystaw projektu „Ucieczka z szuflady”, który realizujemy dzięki Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w programie „Moje miejsce na Ziemi”. Wystawa, w której skład wchodzi ceramika i malarstwo oddziałuje względem siebie – dzieła stworzone przy pomocy dłoni, pędzli mogą wydawać się nie do połączenia, ale uzupełniają się tworząc zupełnie nowe konteksty. Nawiązania do legend i baśniowość obrazów sprawiają, że biel i nieperfekcyjne ścianki ceramiki mają niepowtarzalny charakter. Piękno w nich zamknięte przemawia do każdego na swój sposób. Jedno jest pewne – tak jak nie ma dwóch jednakowych obrazów, wytworów ceramicznych tak nie ma dwóch odbiorców, na których ta wystawa oddziałuje jednakowo.

Autorkami wystawy są mieszkanki gminy Choroszcz: Emilia Kosakowska – ceramiczka, właścicielka pracowni Mały Piec, która tworzy swoje dzieła w Złotorii oraz Ewelina Ramotowska – animatorka kultury, pasjonatka sztuki, rodowita Choroszczanka.

Wystawę będzie można odwiedzić do 13 marca 2019 roku. Wstęp jest wolny. Zapraszamy również grupy zorganizowane!

Po spotkaniu z grafiką, malarstwem i ceramiką zapraszamy na wystawę fotograficzną. 14 marca 2019 roku swoje prace pokaże Jakub Bobrowski, twórca projektu „Choroszcz miniona”. Da się poznać z innej strony i ze swojej szuflady wyciągnie bardzo osobisty projekt. Zapraszamy do obejrzenia fotografii.

Powstanie Galerii oraz cykl wystaw sfinansowane zostały ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi”

82 odsłon