Noc Bibliotek w Choroszczy


VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece w Choroszczy odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. o godzinie 18:00 pod hasłem „Klimat na czytanie”.
Jak piszą inicjatorzy akcji: Klimat na czytanie, czyli:
dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest nasza biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 
Czas pandemii pokazuje jak ważnym miejscem w lokalnej społeczności jest Biblioteka. W tym roku, przez twórcze i kreatywne animacje sprawimy, by jeszcze więcej dzieci i młodzieży odwiedzało naszą Bibliotekę na stałe.
Rozpoczniemy, o godzinie 18:00 animacjami na Placu Brodowicza przy MGCKiS. O godzinie 19.00 połączymy się online na uroczystej inauguracji akcji z udziałem pisarzy i artystów, gdzie odczytany zostanie napisany przez Jacka Cygana, specjalnie dla Nocy Bibliotek, wiersz – hymn akcji oraz wiersz Doroty Masłowskiej z książki „Psikusy”. Na osoby uczestniczące czekać będzie poczęstunek i ciąg dalszy animacji już we wnętrzach MGCKiS.
Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 6-11 lat
Obowiązują zapisy! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr telefonu 85 710 23 93 , 723 698 951 lub osobiście w godzinach pracy Biblioteki.
Do pobrania:
REGULAMIN
OŚWIADCZENIE

211 odsłon