Niech żyją wakacje! Powitaliśmy lato na Kominowym Bajorze


Wakacje trzeba zacząć z przytupem! Dlatego 19 czerwca wraz z Burmistrzem Choroszczy zaprosiliśmy mieszkańców nad Kominowe Bajoro. W atmosferze zabawy i radości rozpoczęliśmy czas wakacyjnej beztroski.

Najważniejsze, by wakacje spędzić bezpiecznie w atmosferze zabawy i odpoczynku. W środowe popołudnie 19 czerwca 2019 r. spotkaliśmy się na Kominowym Bajorze, by przypomnieć sobie o tym i wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego. Imprezę otworzył Burmistrz Choroszczy. Robert Wardziński wręczył dyplomy uczestnikom Klubu Soczewka, którzy jak co środa spotkali się w ramach zajęć, by uroczyście je zwieńczyć. Równocześnie była to okazja do podziękowania panu Burmistrzowi za pracownię fotograficzną, co w imieniu dzieci zrobił dyrektor Przemysław Waczyński. 

Czas zabawy organizowały panie animatorki. Było przeciąganie liny, przechodzenie pod nią, zabawy z balonami z wodą, czy chustą animacyjną. Ochłodę niosła nie tylko kurtyna wodna, ale i lody, którymi częstował Burmistrz. Do stałego wachlarza atrakcji wpisały się duże bańki mydlane które przyniosły wiele radości. Atrakcją sportową był pokazowy mecz Beach Soccera, czyli plażowej odmiany piłki nożnej. W meczu wzięły udział gminne drużyny Lambada Choroszcz i Izbiszcze, które za udział otrzymały puchary i medale, a kopnięcie rozpoczynające grę wykonał Burmistrz. W meczu górą była drużyna Izbiszcz, a w dodatkowo rozegranych rzutach karnych lepsza okazała się Lambada. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Adama Dziejmę z Izbiszcz.

Miło spędzony czas niech będzie wróżbą pięknych i bezpiecznych wakacji. Mamy nadzieję, że spotkamy się na pożegnaniu lata w tym samym, a nawet większym gronie – cali, zdrowi i wypoczęci! 

Festyn został dofinansowany ze środków gminy Choroszcz w ramach Gminnego Programy Profilaktyki Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.