Nasz budynek przejdzie metamorfozę!


Niebawem w budynku przy ul. Sienkiewicza 29, czyli tutaj gdzie mamy siedzibę zajdą wielkie zmiany. Teraz oprócz nas ma tutaj siedzibę Centrum Usług Wspólnych, mają swoje pomieszczenia także harcerze i gminne stowarzyszenia. Jest także salon kosmetyczny, a prawie połowę budynku zajmują lokale mieszkalne. 

W tym roku zajdą wielkie zmiany gdyż Urząd Miejski w Choroszczy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej zmieniają swoją siedzibę i teraz będą się mieścić w naszym budynku. Oprócz zmian dostosowujących rozkład pomieszczeń wewnątrz, gruntowne odświeżenie przejdzie elewacja budynku.

Dotychczasowa cegła zostanie pomalowana w barwy flagi Choroszczy. Jak mówi nasza graficzka: “brałam udział w pracach zespołu konsultacyjnego i ostateczny projekt wydaje się dosyć odważny ale tak na prawdę jego pomalowanie to było jedyne dostępne rozwiązanie. Cegła i jej fugi są w bardzo słabym stanie, klasyczne czyszczenie elewacji nie wchodzi więc w grę – spośród wszystkich proponowanych opcji wybraliśmy rozwiązanie pomalowania elewacji w barwach naszej flagi – gdyż właśnie teraz w “naszym” budynku swoje miejsce znajdą wszystkie gminne instytucje – flaga będzie więc idealnym tego odzwierciedleniem.” 

Planowane rozpoczęcie prac to początek maja, a zakończenie inwestycji będzie miało miejsce pod koniec roku. Większość wartego 7 mln remontu i adaptacji zostanie pokryte ze środków unijnych.

My jako kadra M-GCKiS niezmiernie się cieszymy z czekających nas zmian, szczególnie z adaptacji poddasza na nasze potrzeby – zyskamy dzięki temu super przestrzeń do realizacji naszych działań! 


Aktualizacja: to był oczywiście Prima Aprilisowy żart – Urząd Miejski i M-GOPS nie planuje zmiany siedziby, uspokajamy: elewacja także nie zostanie przemalowana 🙂