Moc atrakcji podczas Choroszczańskiego Dnia Dziecka


Obchody Choroszczańskiego Dnia Dziecka jak co roku odbyły się przy współpracy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. 2 czerwca, tuż po mszy na błoniach św. Jana Pawła II, na całe rodziny czekała moc atrakcji.

Były dmuchane zamki, puszczane były bańki, a także jak w ubiegłym roku bajkowa ciuchcia, która tak samo jak wcześniej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Na dniu dziecka nie zabrakło również Ochotniczej Straży Pożarnej z Choroszczy, która pojawiła się przy wsparciu policji, która również uczestniczyła w obchodach. Wszyscy chętni mogli zobaczyć pokaz sprzętu, a nawet usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Ponadto na scenie prezentowały się mali artyści. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, równocześnie trwały pokazy na scenie. Wystąpiły m.in. dzieci z przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II oraz Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Czerwone Serduszko. Na scenie nie zabrakło także pokazów tanecznych. Na scenie zaprezentowały się dwie grupy tańca nowoczesnego, które na co dzień chodzą na zajęcia do Julii Kaczorowskiej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wystąpiły też dzieci szlifujące swoje talenty pod okiem Pani Danieli Rzeszot z klasy baletowej.
Dodatkowo można było także skorzystać z różnego rodzaju animacji przygotowanych specjalnie dla dzieci, nad czym czuwała Biblioteka Publiczna w Choroszczy. Rozdawane były lody i lizaki, które jak zawsze w mig się rozeszły.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Proboszczowi parafii w Choroszczy ks. Leszkowi Strukowi oraz Burmistrzowi Choroszczy za wsparcie. Podziękowania również należą się Przedszkolu Samorządowemu im. Jana Pawła II, Niepublicznemu Żłobkowi i Przedszkolu Czerwone Serduszko za przygotowane występy. Nie zapominamy także o harcerzach i młodzieżowej radzie miejskiej i ich pracy wolontariackiej. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

51 odsłon