Premiera spektaklu Mikrokosmos – relacja zdjęciowa


Uczestnicy warsztatów teatralnych, odbywających się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy w ramach projektu piktogramy zrealizowali spektakl MIKROKOSMOS, którego premiera odbyła się w Choroszczy, w niedzielę, 26.06.2022 r. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Przedstawienie, oparte na twórczości Josefa i Karela Čapków, a zainspirowane komedią „Ze života hmyzu” („Z życia owadów”), powstało pod okiem profesjonalistów. Wyreżyserował je Karol Smaczny, muzykę przygotował Michał Górczyński, choreografię Miłosz Pietruski, a scenografię Małgorzata Tarasewicz-Wosik. W spektaklu razem z młodzieżą zagrał aktor Marcin Tomkiel, dzięki czemu dzieci mogły podpatrywać pracę profesjonalnego aktora i uczyć się od niego.  Wśród młodych aktorów pojawili się mieszkańcy Choroszczy, Białegostoku, Supraśla oraz Łap. Młodzież do premiery przygotowywana była podczas tygodniowych warsztatów teatralnych, konstrukcyjnych i scenograficznych. Zgodnie z koncepcją koordynatora projektu – Mili Wyszkowskiej, kontakt z teatrem zawodowym i doświadczanie profesjonalnej sztuki, to sposób na to by nauczyć młodych aktywnego jej odbioru, a także udziału w życiu kulturalnym. Przedstawienie, poza pokazem premierowym, będzie można obejrzeć podczas objazdu teatralnego w trzech miejscowościach:

  • 28.06.2022 r., godz. 16:00 – Topilec (Parafia św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu – scena teatralna w stodole),
  • 29.06.2022 r., godz. 16:00 – Knyszyn (Knyszyński Ośrodek Kultury),
  • 30.06.2022 r., godz. 16:00 – Supraśl (Akademia Supraska).

Projekt pikTOgraMY jest realizowany przez Podlaski Instytut Kultury, we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy jest jego współorganizatorem. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Fotorelacja Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy:

Fotorelacja Podlaskiego Instytutu Kultury:

https://photos.google.com/share/AF1QipPGlcpUHFWCKb5fLzAaR4oK6tcdfkjqFBa9sfq9CZCgQ0P07OqOHR-Froh1__dBRA?key=TjgzS0hIaUtHTDFNS2pKMXdla3pnZUtUQnZfeHNB

156 odsłon