Lato w teatrze – warsztaty w M-GCKiS


20 kwietnia w M-GCKiS odbyły się warsztaty pedagogiki teatru, które poprowadziły Maria Babicka i Agnieszka Szymańska z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W warsztacie uczestniczyli przedstawiciele gmin Choroszcz, Turośń Kościelna oraz Goniądz. Szkolenie odbyło się w ramach projektu Lato z Teatrem, którego nasza instytucja jest tegorocznym koordynatorem lokalnym.

Pedagogika teatru to działania umożliwiające uczestnikom działań edukacyjnych dostęp do tej dziedziny sztuki. Warsztaty odbywające się w M-GCKiS miały właśnie taki charakter. Podczas kilkugodzinnego spotkania ponad dwudziestoosobowa grupa warsztatowiczów z Choroszczy, Turośni Kościelnej i Goniądza, gdzie w tym roku z wizytą przybędzie niebiesko – biały namiot cyrkowy, miała okazję do poruszania się, rozmów, czy stworzenia własnej interpretacji rzeźby Pippi Pończoszanki – bohaterki spektaklu teatralnego, który będziemy mogli zobaczyć 27 czerwca.

Warsztaty były kolejnym etapem realizacji projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie lato w Teatrze. Koordynatorem lokalnym tegorocznej edycji jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W ramach działań w dniach 26-27 czerwca zostanie rozstawiony namiot cyrkowy oraz kolorowy wóz. Dzieci mieszkające w gminie będą miały okazje do uczestnictwa w warsztatach, koncercie, paradzie, a także spektaklu “Pippi Pończoszanka” w wykonaniu artystów z Teatru Pinokio w Łodzi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Koordynatorką projektu z ramienia Centrum jest pani Karolina Gołębiewska, która udzielać będzie wszelkich informacji o działaniach oraz bezpłatnych wejściówkach na spektakl i warsztaty.

tekst i foto: KG/MGCKiS

instytut_teatralny_logo_lato_w_teatrze

pobrane

logo fejs

31 odsłon