Kulturalne combo za nami – wernisaż i koncert


We środę 18 stycznia w choroszczańskim Centrum Kultury gościły tłumy, a wśród nich zarówno lokalna społeczność, jak i przyjezdni, którzy – chętni bezpośredniego kontaktu z kulturą – pojawili się tego dnia zarówno na wernisażu, jak i koncercie.

Wieczór rozpoczął się otwarciem wystawy fotografii Piotra Niedźwiedzia „Ostatni Przystanek”. Na fotografiach widnieje współczesny Białystok z okresu około pięciu lat, a same fotografie są próbą odtworzenia przez fotografika tych wspomnień.

Piotr Niedźwiedź to mieszkający od urodzenia na Podlasiu artysta fotograf, pasjonat starych technik fotograficznych, fotograf dokumentalista, muzyczno-koncertowy. Przygodę z fotografią zaczął na tyle wcześnie, że pierwsze zdjęcia robił analogowo. Teraz fotografuje również cyfrowo, ale miłość do filmu i papieru mu pozostała.

Wystawa gości w holu wystawienniczym  M-GCKiS do 10 lutego.

Kolejnym punktem tego kulturalnego wieczoru był koncert Michała Czarneckiego. Aula zapełniła się po brzegi publicznością, a na scenie Michał Czarnecki w towarzystwie gitary śpiewał własne teksty. Utwory usłyszane podczas środowego koncertu to z jednej strony narracja o następstwach życia ludzi w grupie lub w samotności, wyśpiewana z emocjonalnymi akcentami, a z drugiej teksty pisane z humorem i dystansem do otoczenia. Niektóre utwory mają drugie dno, a niektóre zaskakują prostotą.

Kulturalna środa w Centrum Kultury cieszyła się powodzeniem; w holu, wśród fotografii było słychać gwar rozmów, a na auli widać zadumane pod wpływem muzyki twarze. Kolejne kulturalne propozycje już niebawem!

122 odsłon