Kopnij Babkę w Czapkę zwycięzcą Ligi Halowej!

III edycja Choroszczańskiej Ligi Halowej trwająca od początku grudnia w minioną sobotę zakończyła rozgrywki. W dwumiesięcznych zmaganiach udziała udział rekordowa liczba 13 drużyn (10 drużyn w I edycji, 12 drużyn w II edycji), które najpierw rywalizowały w fazie grupowej, a następnie w fazie play-off. Łącznie w II edycji Ligi Halowej wzięło udział 181 zawodników. Emocji nie brakowało do samego końca. W ostatecznej walce o medale pozostały 4 drużyny: Zaczerlany, Kopnij Babkę w Czapkę, Piasta Budmax i Rajkom Choroszcz. Zanim w sobotę 3 lutego doszło do wielkiego finału rozegrano mecze o niższe pozycje, ale najciekawiej było na samym końcu. W meczu o 3 miejsce spotkały się Rajkom Choroszcz i Zaczerlany: po regulaminowych 30 minutach meczu był remis 3-3, więc o miejscu na podium zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Rajkomu. W wielkim finale zawodnicy Kopnij Babkę w Czapkę i Piasta Budmax długo “badali” swoje siły – pierwsza połowa była bezbramkowa, ale po zmianie stron “Babka” wygrała 3-1 i wywalczyła pierwsze miejsce! Co było wielką niespodzianką zwycięzcy I i II edycji rozgrywek czyli Izbiszcze zajęły dopiero 7 miejsce.

Po zakończonym finale doszło do podsumowania rozgrywek z udziałem Dyrektora M-GCKiS w Choroszczy. Piękne medale, a także statuetki dla wszystkich startujących drużyn ufundował Burmistrz Choroszczy za co serdecznie dziękujemy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali także upominki rzeczowe ufundowane przez M-GCKiS. Najlepszym bramkarzem został Mateusz Timoszuk z Rajkomu Choroszcz, który okazał się minimalnie lepszy od Jakuba Szumkowskiego ze zwycięskiej “Babki”. Miano najlepszego zawodnika przypadło dla Adriana Turowskiego z Zaczerlan, a tutuł “Króla Strzelców” otrzymał Rafał Olsiewicz z Izbiszcz, który zdobył 26 bramek. Podsumowanie wszystkich kategorii poniżej. Wyróżniona została dodatkową nagrodą drużyna Izbiszcz, która zdobyła najwięcej “okrągłych” bramek, a strzelcy tych “okrągłych” bramek wzięli udział w losowaniu nagrody: poszczęściło się w tym losowaniu Adrianowi Domaradzkiemu z Albatrosa. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim drużynom za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach sportowych organizowanych przez M-GCKiS w Choroszczy! Gorące podziękowania należą się także Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Choroszczy Ewie Zawistowskiej za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej do przeprowadzenia rozgrywek!

Klasyfikacja drużynowa końcowa:

1. Kopnij Babkę w Czapkę, 2. Piasta Budmax, 3. Rajkom Choroszcz, 4. Zaczerlany, 5. LZS Choroszcz, 6. Chorten, 7. Izbiszcze, 8. Albatros Choroszcz, 9. Piorun Pańki, 10. Narew Żółtki, 11. Kruszewo, 12. Orzeł Tykocin, 13. Zespół Orły