“Jak Ty nic nie rozumiesz” – spektakl Teatru The M.A.S.K. w Choroszczy


Zapraszamy 21 kwietnia 2018 roku na spektakl Teatru The M.A.S.K. “Jak Ty nic nie rozumiesz”. Wystawiony zostanie w auli M-GCKiS w Choroszczy o godz. 19:00. Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Spektakl powstał według pomysłu Macieja Dzięciołowskiego na bazie fantastycznych scen kabaretowych autorstwa Stefanii Grodzieńskiej, polskiej pisarki, aktorki i satyryczki oraz piosenek autorstwa Jerzego Jurandota, polskiego satyryka i autora tekstów. „Jak Ty nic nie rozumiesz” pół żartem, pół serio opowiada o perypetiach trzypokoleniowej rodziny. Obserwujemy z jednej strony całkowicie naturalny, a z drugiej wzruszający i czasami trudny proces przemian pokoleniowych. Podglądamy, jak członkowie rodziny przyjmują swoje nowe role i jak sobie z nimi radzą. Cały spektakl utrzymany jest w ponadczasowym duchu abstrakcyjnego żartu i groteski, dzięki czemu temat relacji między płciowych i międzypokoleniowych podany jest w lżejszej, zabawnej formie. W spektaklu nie brakuje jednak głębszego spojrzenia na nieustające problemy międzyludzkie i społeczne.

Teatr The M.A.S.K. to amatorski teatr młodzieżowy działający przy Stowarzyszeniu Kreatywny Bielsk Podlaski. Jego założycielem jest Mateusz Sacharzewski – aktor teatralny, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. The M.A.S.K. rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku. Tworzymy spektakle teatralne każdego rodzaju – szczególnie jednak upodobaliśmy sobie komedie – wyznajemy bowiem zasadę, że teatr powinien być miejscem wytchnienia od codzienności. Nasz teatr składa się z kilku grup, każda z nich tworzy swoje indywidualne projekty. Spektakle wystawiamy na scenie Kreatywnego Centrum Kultury. Nie tylko gramy spektakle premierowe – mamy też stały, miesięczny repertuar, dzięki czemu mieszkańcy naszego miasta mają dostęp do teatru na najwyższym poziomie. Poza graniem w naszych rodzinnych stronach dużo podróżujemy. Aktywnie bierzemy udział w festiwalach teatralnych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Również dzięki współpracy z Centrum Kultury i Edukacji PLUS w Brukseli co roku jedna z grup wyjeżdża na kilkudniowy wyjazd, na którym mają okazję zagrać swoje spektakle dla Polonii w stolicy Belgii, a także zwiedzić ten interesujący i piękny kraj. Nasza działalność jest szeroko zakrojona dzięki współpracy i wsparciu wielu ludzi zaangażowanych w rozwój kultury w Bielsku Podlaskim. Jesteśmy ponad czterdziestką młodych, pełnych pasji, którzy chcą tworzyć teatr, ponieważ nie wyobrażają sobie bez niego życia.

REŻYSERIA: Mateusz Sacharzewski
SCENOGRAFIA: Krzysztof Piotrowski
OBSADA:
Ojciec – Adam Czerniakiewicz
Matka – Ewa Owerczuk
Hania – Anna Owerczuk
Andrzej – Krzysztof Olejniczak
Ada – Monika Gliwa
Niania – Ada Polakiewicz

Bezpłatne wejściówki na spektakl są do odebrania w biurze Centrum Kultury i Sportu. Zapraszamy!

DSC_0280

DSC_0209

DSC_0328

322 odsłon