Dzień Ogórka w Kruszewie 2 października


 

OŚWIADCZENIE

Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

            W związku z wydaniem rozporządzenia Wojewody Podlaskiego nr 11/2016 z dn. 26 sierpnia 2016 roku, dotyczącego afrykańskiego pomoru świń, możliwe jest zorganizowanie XVII Dnia Ogórka w Kruszewie w dniu 2 października 2016 roku. Poprzednie rozporządzenie Wojewody Podlaskiego dotyczące ASF nr 3/2016 z dn. 10 sierpnia 2016 roku uniemożliwiło odbycie się imprezy w pierwszym planowanym terminie, tj. 4 września 2016 roku i była to jedyna przyczyna, która przeszkodziła w przeprowadzeniu imprezy w pierwszą niedzielę września.

            Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w dniu 2 września 2016 roku wystosowało pismo nr PK.042-116/2016 do Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Białymstoku z prośbą o opinię dotyczącą organizacji XVII Dnia Ogórka w Kruszewie. W odpowiedzi wystosowane zostało pismo WIW-Z.913.22.154.2016, w którym Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii nie znajduje przeciwwskazań do zorganizowania imprezy pod warunkiem, iż uczestnikom nie będą towarzyszyły zwierzęta.

Tym samym Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, przy tradycyjnym wydatnym i nieocenionym wsparciu wieloletnich i niezawodnych partnerów – Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie oraz Sołtysa Kruszewa, z przyjemnością organizuje XVII Dzień Ogórka w Kruszewie w niedzielę 2 października 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy na ten wspaniały festyn wystawców i gości, prosimy o niezabieranie ze sobą żadnych zwierząt towarzyszących. Wydarzenie będzie odbywało się zgodnie z wieloletnią tradycją na placu przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, rozpocznie się mszą świętą w intencji plantatorów ogórków a zakończy festynem trwającym do wieczora. Na miejscu nie zabraknie atrakcji dla uczestników, wesołych konkursów i oryginalnych nagród w niepowtarzalnym nadnarwiańskim klimacie. Wydarzeniu będzie towarzyszyć zorganizowana przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała wystawa archiwalnych fotografii pt. „Kruszewo przed laty”.

Szczegółowych informacji o programie, warunkach rezerwacji stoisk na XVII Dzień Ogórka w Kruszewie przypadający 2 października 2016 udzielają pracownicy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy pod numerami telefonów: 85 719 14 31 i 725 357 788 oraz pod adresem e-mail kultura@choroszcz.pl.

Oświadczenie – pobierz .pdf

24 odsłon