Drugi tydzień rywalizacji w “Wakacyjnej Lidze Szóstek”

Drugi tydzień walki w “Wakacyjnej Ligi Szóstek” to rywalizacja w grupie B. Grupa A w minionym tygodniu miała wolne. We wtorek 21 lipca rozegrano dwa mecze. Najpierw Lambada Choroszcz minimalnie (1-2) uległa New-Optice, a później AB Grand II rozgromił LZS Choroszcz 8-2. Dzięki tym zwycięstwom drużyny z Białegostoku mają komplet zwycięstw i są bardzo blisko wywalczenia awansu do fazy pucharowej.

Grupa A pauzowała

Grupa B:

LZS Choroszcz – AB Grand II 2-8
Lambada Choroszcz – New-Optica 1-2

Tabele dostępne na stronie poświęconej rozgrywkom.

W trzecim tygodniu rozgrywek rywalizacja będzie już toczyła się w dwóch grupach. Najciekawszy będzie z pewnością mecz pomiędzy AB Grand II i New-Opticą – obie drużyny mają komplet punktów i powalczą o pierwsze miejsce w grupie B. Oprócz tego Izbiszcze zagrają z GKS Choroszcz, Lambada Choroszcz z Piasta i Nankatsu z Narwią Żółtki. Szczegółowy terminarz poniżej.

28 lipca (wtorek):

19:30 Izbiszcze – GKS Choroszcz (gr. A)
20:15 Lambada Choroszcz – Piasta (gr. B)

29 lipca (środa):

19:30 New-Optica – AB Grand II (gr. B)
20:15 Nankatsu – Narew Żółtki(gr. A)

Wszystkie wyniki, składy, klasyfikację strzelców można na bieżąco śledzić na stronie m-gckis.ligspace.pl

W kategorii szkół podstawowych rywalizujące Izbiszcze i FC Choroszcz rozegrały drugie spotkanie. W pierwszym meczu minimalnie wygrały Izbiszcze (2-1), ale w drugim meczu różnica była już bardzo wyraźna. Po jednostronnym meczu Izbiszcze pokonały FC Choroszcz 7-0, a bramki zdobyli: Kacper Błaszko -2, Jakub Arkadiusz Szymborski – 2 i Kacper Ziemkiewicz, Krystian Szmelcer, Marcin Krysztopik (po 1). Stan rywalizacji w tej chwili to 2-0 dla Izbiszcz, a przypominamy, że drużyny w kategorii szkół podstawowych rywalizują “do 3 zwycięstw”. Także w piątek 31 lipca dojdzie być może do ostatecznego rozstrzygnięcia. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

FC Choroszcz – Izbiszcze 0-7 (0-3)

Składy:
FC Choroszcz: Damian Sokół, Adrian Ostapowicz, Karol Buła, Mateusz Borowski, Mariusz Sierota, Krystian Sokół
Izbiszcze: Adam Dziejma, Kacper Błaszko, Kacper Ziemkiewicz, Dominik Kozłowski, Jakub Sadowski, Jakub Arkadiusz Szymborski, Krystian Szmelcer, Marcin Krysztopik, Marcin Sokół

Oceny bramkarzy: Damian Sokół (I połowa – 5), Adrian Ostapowicz (II połowa – 4) – Adam Dziejma (5)
Najlepszy zawodnik meczu: Marcin Krysztopik