Choroszcz dla Ukrainy – zbiórka darów


Gmina Choroszcz pozytywnie odpowiedziała na prośbę miasta partnerskiego – Horochowa na Ukrainie, który w obecnej – wojennej sytuacji – potrzebuje między innymi pojazdów do przewozu osób. Choroszcz w połowie maja br. dostarczy tam oczekiwany pojazd. Aby jednak nie jechał on „na pusto”, Gmina Choroszcz zachęca wszystkich zainteresowanych do włączenia się w akcję charytatywną. W dniach 4-13 maja br. organizuje zbiórkę darów, które trafią do ogarniętych wojną Ukraińców.

CO ZBIERAMY:
środki czystości
produkty higieniczne
środki dezynfekcyjne
koce
pościel
śpiwory

 GDZIE MOŻNA PRZYNOSIĆ DARY:
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
(Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29)
czynne od pn. do pt. w godz.: 8.00-20.00

Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się do naszej akcji – zaprasza Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wiem, że to nie jest pierwsza prośba o otwarcie serc i mamy prawo być tym już zmęczeni. To zrozumiałe. Ale jeśli tylko jesteśmy w stanie, odpowiedzmy na prośby ogarniętych wojną Ukraińców – dodaje. Od początku tej strasznej sytuacji jesteśmy w kontakcie z naszymi partnerami z Horochowa na Ukrainie, dlatego też wiemy, czego potrzebują. Nasi partnerzy w specjalnym liście zwrócili się do nas z konkretną prośbą o wsparcie. Cieszę się, że radni miejscy przychylili się do pomysłu i już w połowie maja br. Autosan z Choroszczy, który kiedyś służył nam, teraz będzie pełnił służbę na Ukrainie. Liczę na to, że zostanie on wypełniony darami i trafi do naszych przyjaciół ogarniętych wojną. Dzięki temu, choć w jakimkolwiek stopniu ułatwimy im życie w tak ekstremalnej sytuacji – dodał na koniec włodarz Choroszczy.

Przypomnijmy, podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Choroszczy 27 kwietnia br., radni miejscy zdecydowali o przekazaniu przez Gminę Choroszcz autobusu miastu partnerskiemu Horochów na Ukrainie. Pojazd, choć nie nowy i swoje już wysłużył, stale jest sprawny i jest Ukraińcom bardzo potrzebny. Napisali w tej sprawie list: podziękowali Choroszczy za dotychczas udzieloną pomoc, a także zawrócili się z konkretnymi prośbami o wsparcie. Na chwilę obecną potrzebują nawet 5-6 autobusów, zatem ten z Choroszczy ma szansę uzupełnić, choćby w najmniejszym stopniu, obecne potrzeby w zakresie przewozu osób: mieszkańców czy żołnierzy.  

Zanim pojazd trafi na Ukrainę, aby nie jechał do Horochowa „na pusto”, Gmina Choroszcz zawiezie nim inne potrzebne Ukraińcom dary: ubrania, żywność czy środki czystości. Częściowo, rzeczy już są zgromadzone, ale dodatkowo Choroszcz ogłosiła specjalną zbiórkę. Zachęciła do niej wszystkie Gminy Wiejskie Województwa Podlaskiego, a także apeluje o otwarcie serc wszystkich ludzi dobrej woli.

Zapraszamy więc: włączmy się do akcji zbiorki darów z Gminy Choroszcz na Ukrainę!

132 odsłon