Centrum Kultury partnerem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. „Pipi Pończoszanka” niebawem w Choroszczy


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy z ogromną przyjemnością ogłasza, iż jest tegorocznym regionalnym liderem, organizowanego już po praz piąty, przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatr Pinokio w Łodzi, programu Lato w teatrze, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizowany projekt nosi nazwę “Pippi Pończoszanka”


Lato w teatrze tprojekt społeczny, którego celem jest docieranie do miejsc pozbawionych łatwego dostępu do wydarzeń kulturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki dla dzieci. Rokrocznie, ze spektaklem granym w namiocie cyrkowym i działaniami edukacyjnymi, odwiedzamy wiele miejscowości z całej Polski, nawiązując współpracę z lokalnymi ośrodkami kultury.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu nawiązało współpracę z ośrodkiem w Tykocinie i Turośni Kościelnej.

Powstała w ten sposób sieć ośrodków, wspólnie realizuje projekt w danym regionie. Sieci ośrodków wspólnie organizują wakacyjne przyjazdy namiotu cyrkowego do każdej z miejscowości.
Na tę część składają się: spektakl prezentowany w namiocie cyrkowym, parada, koncert oraz warsztaty dla dzieci. Pobyt namiotu w miejscowości trwa dwa dni. Szykuje się moc atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Szczegóły programu i terminy prezentowanych spektakli i warsztatów będziemy podawać na bieżąco na naszej stronie i fanpagu.

M-GCKiS

logo fejs

instytut_teatralny_logo_lato_w_teatrze

MKiDN_lato_w_teatrze

21 odsłon