Akcja Lato z Teatrem!


Organizator wydarzenia: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza wszystkie dzieci do wzięcia udziału w akcji pt. Lato z Teatrem! Jest to cykl spektakli, które będą się odbywały w soboty lipca i sierpnia (co drugi tydzień: 11.07, 25.07 oraz 08.08. 22.08). Do zabawy i przygody dzieci ze sztuką wprowadzą teatry: Narwal, Co Nieco oraz Pod Orzełkiem. Wystąpią smoki, królewny, Stefek Burczymucha, złota rybka i wiele innych. Teatrzyki ubarwią kukiełki, lalki, maski, rekwizyty, aktorzy w ciekawych strojach, muzyka, kolorowe scenografie. Szczegóły dotyczące poszczególnych spektakli umieszczane będą regularnie na stronie internetowej M-GCKiS!

Na zakończenie akcji LATO Z TEATREM odbędzie się 5 spektakl i warsztaty dla dzieci 15.09.2015 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Galerii na parterze M-GCKiS. Spektakl pt.” Piotruś i Wilk” zaprezentuje Białostocki Teatr lalek.

autor: Sergiusz Prokofiew, reżyseria: Bernarda Bielenia (ATB)

opracowanie plastyczne: Łucja Grzeszczyk

opieka pedagogiczna: Wojciech Szelachowski i Halina Zalewska-Słobodzianek

” Piotruś i wilk” to bajka muzyczna, którą Prokofiew napisał zarówno w wersji literackiej, jak i muzycznej. Tematy muzyczne suity orkiestrowej przedstawiają poszczególne postacie bajki: Piotrusia, jego Dziadka, Ptaszka, Kaczuszkę, Kota i Wilka. W spektaklu wykorzystane jest nagranie filadelfijskiej orkiestry pod dyrekcją Leonarda Bernsteina. Jest on teatralną ilustracją stworzoną do tej muzyki, w konwencji teatru cieniowego. Jednak lalki nie są czarno-białe. Przeciwnie. To kolorowe, narysowane przez aktorkę, Łucję Grzeszczyk (która zresztą występuje w spektaklu razem z Izabelą Marią Wilczewską i Mateuszem Smacznym) postacie, które naprawdę żyją.

Spektakl wprawdzie skierowany jest do najmłodszych widzów , ale ich rodzice też nie będą się nudzić. Za sprawą przepięknej scenografii i muzyki będą mogli powrócić do lat swojego dzieciństwa. A z bajki wyciągnąć morał.

-Każdy z nas ma swojego wilka, z którym musi się zmierzyć- mówi reżyserka.- “Piotruś i wilk” to bardzo mądra bajka.

o godzinie 17:45, po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach teatralno- plastycznych przygotowanych przez Białostocki Teatr Lalek.

Spektakl pt. “Piotruś i wilk” oraz warsztaty na zakończenie w ramach akcji logo

LATOZTEATREM