A w Świetlicy w Złotorii…


…lipiec zleciał nam jak szalony! To jednak oznacza, że nie nudzimy się na zajęciach w świetlicy w Złotorii. CO robiliśmy przez ten czas?

W trzeci tydzień lipca razem z dziećmi wybraliśmy się w pierwszą plastyczną podróż. Tym razem była to hiszpańska plaża. Temat bardzo spodobał się najmłodszym, gdyż z zaangażowaniem tworzyły plażę, czy malowały morze. Panie zaś również po raz pierwszy spróbowały swoich sił w malarstwie. Od razu zostały rzucone na głęboką wodę, gdyż miały za zadanie namalowanie planety na płótnie, która odzwierciedli ich charakter. Panie poradziły sobie genialnie, a od ich prac wprost nie można oderwać wzroku! Na kolejnych zajęciach zrobiliśmy z dziećmi pracę plastyczną „Kwiaty w doniczkach”, a Panie – „Lot balonem nad Europą”.

Ostatni tydzień lipca był bardzo pracowity dla dzieci, gdyż właśnie skończyliśmy ostatni etap stworzenia „Zielonego Zakątka”. Najmłodsi najpierw przygotowali i pomalowali doniczki z plastikowych pojemników, a potem pomalowały skrzynki i posadziły zioła (bazylię, miętę, rozchodnik, itp.). Panie zaś oprócz cotygodniowych zajęć z aerobiku, oddały się przyjemności gotowania. Razem przyrządziłyśmy pizzę oraz tartę na serowym spodzie.

Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci i dorosłych ze świetlicy w Złotorii. Wystawa prac odbyła się na Jarmarku Dominikańskim. Przekonajcie się na własne oczy, jak u nas fajnie!