Choroszczańska Liga Halowa zaczyna fazę pucharową


Faza grupowa Choroszczańskiej Ligi Halowej już za nami. Od początku grudnia rozegrano 5 kolejek, a tą ostatnią numer 5 w minioną sobotę. Każda z drużyn rozegrała po 5 spotkań w wymiarze czasu 2×15 minut i po etapie grupowych zmagań z rozgrywkami pożegnały się 4 zespoły: ubiegłoroczny brązowy medalista Piorun Pańki i Promil Barszczewo (z grupy A), z grupy B natomiast: Kruszewo i Grajki. Pierwsze miejscach w swoich grupach wywalczyły dzięki zwycięstwom w ostatniej kolejce Piasta OMON.pl (gr A) i Lambada Choroszcz (gr B). W klasyfikacji strzelców po fazie grupowej prowadzi Damian Garbowski z Lambady Choroszcz.

W najbliższą sobotę 21 stycznia rozpocznie się faza pucharowa rozgrywek. Czekają nas 4 mecze 1/4 finału, które rozpoczną się o godz. 17 i potrwają do godz. 20. Na początek czwarta w gr. B Narew Żółtki zagra ze zwycięzcą gr. A Piasta OMON.pl, drugim meczem będzie pojedynek Schodów Chudziński z Chortenem Białystok. Trzecie spotkanie to “finał sprzed roku” gdzie Izbiszcze zagrają z Victorią Łyski, a na koniec derbowy pojedynek Choroszczy gdzie LZS zagra z Lambadą. Jedno jest pewne: będzie bardzo ciekawie i piłkarskich emocji nie zabraknie! Zapraszamy na halę sportową w Zespole Szkół w Choroszczy przy ul. Powstania Styczniowego 26A.

Wyniki 5 kolejki (sobota, 14 stycznia)

Grupa A:
Chorten Białystok – Piorun Pańki 3-5
Victoria Łyski – Piasta OMON.pl 1-4
LZS Choroszcz – Promil Barszczewo 4-1

Grupa B:
Lambada Choroszcz – Narew Żółtki 6-1
Izbiszcze – Kruszewo 11-0
Schody Chudziński – Grajki 3-2

Tabele i statystyki znajdują się na stronie rozgrywek: m-gckis.ligspace.pl


Terminarz meczów 1/4 finału (sobota, 21 stycznia)

17:00 Narew Żółtki – Piasta OMON.pl
17:40 Schody Chudziński – Chorten Białystok
18:20 Izbiszcze – Victoria Łyski
19:00 Lambada Choroszcz – LZS Choroszcz


W meczach ćwierćfinałowych żaden z zawodników nie musi pauzować za nadmiar kartek, ale drużyny już nie mogą dopisywać do składów nowych zawodników. W meczach 5 kolejki, a także dalszej fazie pucharowej mogą wystąpić tylko Ci zawodnicy, którzy zagrali w meczach kolejek 1-4. Swoje składy można sprawdzić na stronie rozgrywek.


 

Drabinka fazy pucharowej:

1/2 (sobota 28.01.)

Piasta OMON.pl/Narew Żółtki – Chorten Białystok/Schody Chudziński

Lambada Choroszcz/LZS Choroszcz – Izbiszcze/Victoria Łyski

Mecz o 3 miejsce, FINAŁ (sobota 28.01.)

36 odsłon