Relacja z wernisażu Alicji Szkil i Joanny Czajkowskiej „Kontemplacje”


28 marca 2019, w Centrum Kultury w Choroszczy odbył się wernisaż malarstwa Alicji Szkil i Joanny Czajkowskiej „Kontemplacje”
Był to już czwarty wernisaż realizowany w ramach projektu „Ucieczka z szuflady” realizowanego dzięki Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” i programowi „Moje miejsce na Ziemi”. Na wernisaż tłumnie przybyli miłośnicy sztuki aby podziwiać niesamowite prace (akryl i olej na płótnie) Alicji Szkil oraz Joanny Czajkowskiej.
Joanna jest z wykształcenia charakteryzatorką i kosmetyczką. Od 2018 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskiej Sztuki Użytkowej. Od 10 lat jest mieszkanką Choroszczy.
„W swoich obrazach staram się zawrzeć coś więcej niż tylko sam obraz świata. Zależy mi na tym aby moje prace zawierały komentarz, historię oraz aby widz zatrzymał się przed nim, zastanowił nad sensem swojego istnienia, oddał kontemplacji.”

Alicja pochodzi z Dukli, a od 20 lat mieszka i tworzy na Podlasiu. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1996 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 2018 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków -Polska Sztuka Użytkowa.
„Malowanie jest moją pasją, wytchnieniem, a przede wszystkim ogromną przyjemnością. Nieustannie staram się doskonalić swój warsztat artystyczny poszukując sposobów na wyrażanie ekspresji w moich obrazach, eksperymentując z kolorem i fakturą. W malarstwie ważne są dla mnie emocje – uczucia, które towarzyszą każdemu z nas: miłość, smutek, tęsknota, wspomnienia… Zapraszam do kontemplacji mojego świata wspomnień i marzeń.”
Wystawę można podziwiać do 10 kwietnia 2019 r. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny. Zapraszamy również grupy zorganizowane, które będą mogły wziąć udział w warsztatach towarzyszących wystawie.

tekst: E. Ramotowska

foto: J. Bobrowski

60 odsłon