Konferencja Portrety Praw Kobiety – poznajcie nasze prelegentki


Liderki, przedsiębiorczynie, studentki, kierowniczki, dyrektorki, kobiety pragnące się rozwijać – już za chwilę, już za moment, bo w sobotę 22 marca widzimy się na niezwyklej konferencji Portrety Praw Kobiety.

Nie tylko podsumujemy ważny projekt realizowany w gminie Choroszcz, ale stworzymy też doskonałą przestrzeń do dyskusji o kobiecej pasji. 

Spotkamy się z wyjątkową pisarką – Katarzyną Drogą, ale to oczywiście nie wszystko. 

Cieszymy się, że zaproszenie na nasze spotkanie przyjęły niesamowite prelegentki – kobiety, kreatywne, energiczne, zaangażowane, spełniające się w wielu dziedzinach. W sobotę chętnie podzielą się z nami swoimi doświadczeniami.

Monika Sasinowska (artist4ever) – przedsiębiorca, chórzystka OiFP. Kobieta orkiestra, z głową pełną pomysłów i marzeń. Kreatywna zarówno w muzyce, jak i w innych dziedzinach życia. Jest przedsiębiorcą, gdyż od 6 lat buduje zespoły sprzedażowe współpracując z międzynarodową firmą Forever Living Products – największym plantatorem aloesu na świecie w branży zdrowia i urody. Oprócz tego pasjonuje ją rozwój osobisty oraz podróże. Wyzwania napędzają ją do działania i jak sama o sobie mówi: „gdy występuje przed publicznością czuje się szczęśliwa i spełniona”. Artystka chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, która od ponad 2 lat na stałe koncertuje w zespole Respiro Duo z pianistką Agatą Gabryjel, zwracając uwagę na znaczenie profilaktyki.

Katarzyna Monika Turosieńska – z wykształcenia jest pedagogiem kulturoznawcą, ukończyła zarządzanie kadrami, studia menadżerskie i MBA. Jest dyplomowanym instruktorem tańca oraz trenerem rozwoju osobistego z psychodietetyką. Jej zainteresowania zawodowe, skupiają się wokół kultury, edukacji, turystyki i NGOsów. Ostatnio, kierowała ośrodkiem wypoczynkowym „Zielone Podlasie”, który posiada pensjonat z gastronomią, rehabilitację oraz stajnię z końmi do nauki jazdy i hipoterapii. Była sekretarzem w Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz zasiadała w Radzie LGD Tygiel Doliny Bugu. Jest prezesem Podlaskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki oraz członkiem Zarządu Polskiej Izby Turystyki. Współtworzyła i współkoordynowała liczne projekty turystyczne. Regularnie współpracuje z Radiem Akadera i Polskim Radiem Białystok, nagrywając głównie podcasty o tematyce turystycznej. Od ponad 20 lat jest czynnym pilotem wycieczek. Działa społecznie w ZHP, gdzie jest instruktorem w stopniu harcmistrza oraz w OSP, pełniąc funkcję członka zarządu oddziału powiatowego. Za swoją działalność na tym polu została odznaczona licznymi odznaczeniami. Jej zainteresowania skupiają się głównie wokół turystyki osób z niepełnosprawnościami, sytuacji branży turystycznej w Polsce Wschodniej oraz Turystyce Senioralnej. Prywatnie, jest wielką fanką psów, pieszych wycieczek i Podlasia Nadbużańskiego. Od niedawna rzeczniczka prasową Polskiej Izby Turystyki

COPYRIGHT_MONIKA_STANISZ

Marta Wójcik – prezes zarządu DO IT crew sp. z o.o. i prezes Stowarzyszenia Freeway. Marketer, przedsiębiorca, socjolog biznesu, reżyser i choreograf. Pomysłodawczyni eventu Street Noise i portalu azkobieta.pl. Autorka bloga: martaw.pl. Doświadczona specjalistka ds. marketingu, od kilkunastu lat wspierająca firmy w skutecznym budowaniu ich marki i zwiększaniu zasięgu w świecie online. Dwukrotnie nominowana do Grand Video Awards za swoje spoty reklamowe. Działaczka i aktywistka społeczna działająca na rzecz kobiet i artystów. Twórczyni teorii „EGO w mediach społecznościowych” oraz koncepcji podziału komunikatów według wartości. W styczniu 2025 roku otrzymała tytuł Liderki Biznesu oraz Liderki Kultury od Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klubu Kobiet Biznesu z okazji Gali 25-lecia działalności. 

Katarzyna Droga – pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych m.in. o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „ Pokolenia. Powrót do domu”. W „Sekretach przodków” przygląda się rodzinnym przekazom transgeneracyjnym. W latach 2008 – 2017 była redaktorką naczelną magazynu „Sens” w Wydawnictwie „Zwierciadło”. Po latach pracy w Warszawie wróciła do rodzinnego domu nad Narwią, by pisać książki bliskie współczesnym kobietom.

Konferencja Portrety Praw Kobiety to okazja do poznania ciekawych kobiet, wymiany doświadczeń w zakresie działań w różnych organizacjach i propozycja na ciekawe spędzenie czasu. 

Konferencja jest częścią projektu „Portrety Praw Kobiety”. Projekt finansowany jest z funduszy Unii Europejskich w ramach programu grantowego SPLOT Wartości.

22 marca widzimy się w Centrum. 

98 odsłon