Koncert „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” – wielki sukces Jerzego Tomzika i Rytmów Czasu


Pan Jerzy Tomzik – znany choroszczanom z prowadzenia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu od blisko 14 lat zespołu estradowego działającego obecnie pod nazwą Rytmy Czasu – otrzymał z rąk Macieja Żywno wicemarszałka województwa podlaskiego Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. Piękna i wzruszająca ceremonia uhonorowania dokonań znakomitego artysty animującego od 60 lat polską kulturę przede wszystkim na Podlasiu odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2017. Gromkie brawa, serdeczne życzenia i piękne kwiaty otrzymał Jerzy Tomzik m.in. od Anatola Wapa dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pani Heleny Marcinkiewicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Cezarego Mielko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku oraz od Przemysława Waczyńskiego dyrektora M-GCKiS w Choroszczy.

Jeśli imprezę otworzyło tak wielkie i pozytywne emocjonalne trzęsienie ziemi, to jaki musiał być koncert Rytmów Czasu? Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wspaniale przygotował aranżację koncertu w Narodowe Święto Niepodległości w Spodkach, a młodzi artyści z Choroszczy i okolic odwdzięczyli się za troskę wspaniałym śpiewem. „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” to cykl utworów z klasyki polskiej muzyki rozrywkowej o tematyce patriotycznej, niebanalnie traktującej sprawy polskości z różnych okresów w historii Polski. Aranżacje pieśni chwytały za serce, a także dostarczyły ogromnych wzruszeń. Młodzi ludzie z Choroszczy zachwycili swoimi głosami i interpretacją trudnego repertuaru. Licznie zgromadzona widownia entuzjastycznie reagowała na kolejne wykonania piosenek.

Bez wątpienia koncert Rytmów Czasu był jednym z najjaśniejszych punktów na mapie wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości i znalazł się w grupie najwspanialszych wydarzeń w historii grupy. Zaangażowanie całego zespołu, niewątpliwy talent i ogrom pracy przyniosły efekt, z którego bez wątpienia Pan Jerzy Tomzik, twórca, nauczyciel i kierownik grupy może być dumny.

Życzymy Panu Jerzemu Tomzikowi wielu kolejnych sukcesów w tym nowej płyty Rytmów Czasu, zespołu, który z powodzeniem podbija coraz szerszą publiczność charyzmą i nienagannym śpiewem. Jeśli ta zdolna i pracowita młodzież będzie dalej mądrze podążać za radą Jerzego Tomzika, Choroszcz – wspierająca działanie grupy poprzez Centrum Kultury i Sportu oraz samorząd gminny – za kilka lat może stać się stolicą młodej polskiej piosenki.

 

AK, WJC /M-GCKiS

fot. AK /M-GCKiS i WOAK

267 odsłon