Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają na XXVIII Jarmark Dominikański. W niedzielę 13 sierpnia 2017 od 11:00 w Choroszczy w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych moc atrakcji.
Program XXVIII Jarmarku Dominikańskiego 2017
– imprezy pełnej lata!
Strefa Jarmarku (teren parku)
10:00 – do wyczerpania asortymentu – stoiska z regionalnymi potrawami,
wyrobami rzemieślniczymi, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji
11:00-17:00 EkoStrefa Dziecka – spektakl „Śmieciosztuka” oraz animacje, warsztaty, konkursy
11:00-15:00 – mobilny posterunek policji z atrakcjami dla najmłodszych
12:00-18:00 Rodzinna strefa bez % – animacje, zabawy, konkursy, dmuchane budowle
Strefa Rozrywki (duża scena)
15:30 Klepaczanki /folklor/
16:00 Miami /disco/
17:00 Junior /disco/
18:00 Oldstyle /rock/
19:00 EkoGAG – rozstrzygnięcie konkursu
19:30 Kobranocka /rock/
21:00 Róże Europy /rock/
22:30 Zakończenie Jarmarku
Wydarzenie towarzyszące:
Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w Złotorii
11:00 Msza święta polowa przy pomniku Nieznanego Żołnierza z 1920 roku (Złotoria Piaski)
12:00 Przemówienia okolicznościowe
12.30 Apel Pamięci
12.40 Złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku
13.00 Rekonstrukcja bitwy z 1920 r. – pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz żołnierzy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego
Ważne: pomiędzy Jarmarkiem a uroczystościami w Złotorii będzie kursował bezpłatny autobus, odjazdy z Choroszczy o 10:30 i 12:30.
Patronat medialny: „Gazeta w Choroszczy”, Twoja Telewizja Regionalna, Radio Eska, „Głos Choroszczy”
A oto jak XXVIII Jarmark Dominikański 2017 roku w Choroszczy przedstawia się w szczegółach:
STREFA JARMARKU (teren Parku)
10:00 – do wyczerpania asortymentu – Stoiska z regionalnymi potrawami, wyrobami rzemieślniczymi, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji – sprzedawcy wszelkiego rodzaju asortymentu od lat nie zawodzą i tłumnie przybywają uświetniać Jarmark swoimi wyrobami i produktami. Nie zabraknie ich także w tym roku.
11:00-17:00 – EkoStrefa Dziecka – EkoStrefa dla Jarmarku Dominikańskiego jest tym, czym dla organizmu porządna rozgrzewka przed biegiem. W ofercie EkoStrefy znajdą się same najsmakowitsze kąski. Wymienianie atrakcji zacząć należy od spektaklu teatralnego „Śmieciosztuka”, który w wesoły i przystępny sposób przybliży tematykę ekologii tym wszystkim, którym słowo „eko” kojarzy się tylko z działem jedzenia w osiedlowym markecie. Każdy wolny kąt wypełniony zostaje różnorodnymi formami aktywności: począwszy od tworzenia masek teatralnych i wielkiej lalki „EkoBaby”, poprzez naukę robienia masek i charakteryzacji filmowych, po wykonywanie wspólnego obrazu przy użyciu jajek niespodzianek! Dla tych, którzy wolą grę i zabawę w czystej formie, przygotowano EkoZabawę. Pod tym tajemniczym hasłem kryją się nie mniej zagadkowe, ale tym bardziej interesujące, nazwy rekreacji, takie jak: „dziurawe rury”, „most ze skrzynek”, czy „celuj w puchę”. Konia z rzędem temu, kto, nie sprawdziwszy na własnej skórze, zgadnie jakież szaleństwa będą się tam dziać! Wykonawcy zadbali również i o to, aby cała nabyta wiedza się nie marnowała i każdy będzie mógł popisać się nią w konkursach i ekozawodach, wliczając to bieg z przeszkodami czy segregowanie przedmiotów na czas. Wszystko to prowadzone będzie przez profesjonalną i życzliwą załogę prawdziwych zapaleńców, której zaangażowanie uwydatni doskonałej jakości nagłośnienie audio.
12:00-18:00 – Rodzinna strefa bez % – to specjalne miejsce do zabawy dla dzieci i rodziców. Co może wyjść z połączenia dmuchanego zamku do skakania, placu zabaw i systemu zjeżdżalni? Kinder hotel, czyli połączenie tego, co najbardziej cieszy dzieci. Do tego na uczestników oczekiwać będzie monstrualna „Ośmiornica”, której dmuchany labirynt pozostawi niezapomniane wspomnienia. Nie zawiodą się także oczekujący klasycznego basenu z piłeczkami, w którego bezkresnych głębinach dzieci mogą się poczuć jak w morzu; nie obawiajcie się, nie da się w nim utonąć! Strefą opiekować się będzie konferansjer, który przeprowadzi całą masę konkursów i zabaw! Nie ma sensu się zastanawiać; dzieci na pewno nie będą i wskoczą w wir zabaw, gdy tylko zobaczą pierwsze atrakcje.
STREFA ROZRYWKI (duża scena)
15:30 – Klepaczanki – regionalny zespół folklorystyczny z Klepacz. Wystąpi z repertuarem tradycyjnych, podlaskich pieśni.
16:00 – Miami – skład zespołu tworzą Paweł i Radek. Ten pierwszy przez wiele lat prowadził imprezy weselne i występował na scenie z poprzednim swoim zespołem Dragon. Radek, dołączył w tym roku. Miami razem tworzą, śpiewają, piszą teksty i chcą swoimi kompozycjami dzielić się z szerszą publicznością. Na swoim koncie mają takie utwory jak: Sexy Żona, Weekend, Słodka Figlarna, do których teledyski można obejrzeć na YOUTUBE.
17:00 – Junior – Zespół Junior jest jednym z czołowych zespołów nurtu muzyki disco polo i dance, który powstał w roku 1997 w Choroszczy, z inicjatywy dwóch braci: Tomasza i Marcina Popławskich.
18:00 – Oldstyle – Zespół Oldstyle powstał na początku listopada 2016 roku w Białymstoku z inicjatywy dwóch muzyków: Leszka i Piotrka, którzy poznali się na wspólnym jam session w jednym z lokalnych klubów. Wspólne zainteresowania muzyczne, jak i chęć grania spowodowały, iż panowie spotkali się ponownie w sali prób i zaczęli tworzyć podwaliny przyszłego zespołu. Do uzupełnienia składu zostali zaproszeni inni muzycy i w ten sposób zawiązała się formacja Oldstyle. Twórczość zespołu nawiązuje do dancingowego klimatu lat 80. Przyjemna muzyka z prostymi melodiami to znakomita baza do tańca i zabawy w gronie przyjaciół.
19:00 – EkoGag – rozstrzygnięcie konkursu filmowego i rozdanie nagród dla najmłodszych.
19:30 – Kobranocka – zespół początkowo nazywał się „Latający Pisuar”. Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986-2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego –z zawodu psychiatrę) jest ich abstrakcyjna metaforyka.
21:00 – Róże Europy – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 roku w Warszawie, zyskał popularność w drugiej połowie lat 80. i na początku lat 90. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt – wokalista i autor tekstów, który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Grupa często zmieniała skład, współtworzyli ją m.in. kolejni gitarzyści i zarazem kompozytorzy: Artur Orzech (obecnie dziennikarz i prezenter), Michał Grymuza, Grzegorz Witkowski (dziennikarz czasopism „Tylko Rock” i „Teraz Rock”, kompozytor „Rock’n’Rollowców”) oraz Sławomir Wysocki.
22:30 – Zakończenie imprezy
Patron honorowy – Burmistrz Choroszczy
Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień na terenie gminy Choroszcz i z budżetu gminy Choroszcz.
Organizatorzy:
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
Gmina Choroszcz
Muzeum Podlaskie
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy
Partnerzy:
OSP Choroszcz
OSP Złotoria
Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy
Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała
Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Oddział w Choroszczy
Sponsorzy:
Producent piwa marki Żubr
Plus Materiały Budowlane
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Festiwal Wzajemności
Gmina Choroszcz
Patroni medialni:
Twoja Telewizja Regionalna
Radio Eska
„Głos Choroszczy”
„Gazeta w Choroszczy”