CKMGM


Choroszczański Klub Miłośników Gry MUNCHKIN

mkch

Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w Munchkina. Spotkania w piątki od 16:00 do 20:00 w Centrum Kultury w Choroszczy. 

o grze:

Munchkin to niekolekcjonerska gra karciana stworzona przez Steve’a Jacksona i ilustrowana przez John’a Kovalica. Wersja polska jest dostępna od 2008 roku. Gra Munchkin zdobyła prestiżową nagrodę Origins Award jako „Najlepsza gra karciana roku 2001!”

Schodzisz do podziemi. Zabijasz wszystko, co spotkasz na swojej drodze. Oszukujesz kumpli i kradniesz ich ekwipunek. Zabierasz tyle skarbów ile się da i zwiewasz…  Przyznaj, że to kochasz!

Munchkin to wszystko co najlepsze w grach fabularnych (potwory, skarby, poziomy doświadczenia) bez całego tego durnego odgrywania postaci!

opis producenta

Podczas spotkań gramy również w inne gry karciane i planszowe. Wstęp wolny. Zapraszamy.

——————————————————————————————————————————-

23 listopada 2013 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyła się „Choroszczańska noc z grami”. Podczas wydarzenia odbyły się również Mistrzostwa Podlasia w grę Munchkin. Mistrzem Podlasia została Aleksandra Skłodowska z Suwałk. W turnieju wzięło udział 24 uczestników. Najlepszy z Choroszczy okazał się Wojciech Siemieniuk, który turniej ukończył na 7 miejscu.

DSC_0154DSC_0049  DSC_0357 DSC_0017

foto: Ewelina Gromadecka/Monika Wardziejewska   FOTORELACJA Z MISTRZOSTW

——————————————————————————————————————————-

Jedne z wtorkowych spotkań.

——————————————————————————————————————————-

31 sierpnia 2013 roku członkowie klubu wzięli udział w turnieju, który odbywał się w ramach festiwalu fantastyki POLCON (w tym roku w Warszawie). Turniej był dla początkujących, choć wiele osób biorących w nim udział nie było amatorami. Termin turnieju zaawansowanego (dzień wcześniej w piątek) sprawił że wiele osób nie mogło wziąć w nim udziału. W turnieju w sumie udział brało 60 osób, z czego do półfinałów awansowało 16. Trzech graczy z naszego klubu zakwalifikowało się do szesnastki półfinałowej. Niestety na tym skończyliśmy nasz udział. Miejmy nadzieję że kolejne starty będą jeszcze bardziej owocne.

 

 

——————————————————————————————————————————-

W dniu 3 maja 2013 roku członkowie klubu wzięli udział w turnieju Munchkina, który odbywał się w ramach Konwentu Fantastyki Dzikon w Piszu. Po rozgrywkach eliminacyjnych trzech z pięciu zawodników z Choroszczy przeszło do finału turnieju. Po półtorej godziny finałowych rozgrywek osoby z choroszczańskiego klubu zajęły wszystkie miejsca na podium. W przyszłości mamy nadzieję mieć więcej tak udanych startów w turniejach.  

pisz_turniej

——————————————————————————————————————————-

13 kwietnia 2013 roku członkowie klubu wzięli udział w turnieju Munchkina w Warszawie. Po pierwszej turze eliminacji choroszczanie  zajmowali pierwszą, trzecią i piątą pozycję w rankingu.  Niestety po drugiej turze rozgrywek eliminacyjnych osoby z Choroszczy spadły na  siódme i dziesiąte miejsce. To nie wystarczyło by zagrać w finale. W przyszłości planujemy kolejne wyjazdy na turnieje, z których mamy nadzieję przywieźć trofea.  

Warszawa_turniej

foto: Monika Wardziejewska