Rytmy Czasu


DSC_1057

Zapraszamy wszystkich śpiewających oraz tych, którzy chcą zacząć przygodę ze śpiewem do zespołu Rytmy Czasu, kierowanego przez pana Jerzego Tomzika. Próby odbywają się we wtorki i piątki w godz. 17:00 – 19:00 (młodsza grupa) oraz 19:00 – 21:00 (starsza grupa). Zapisy do zespołu Pana Jerzego Tomzika pod numerem telefonu: 888 536 752

Zespół wokalny Rytmy Czasu (dawniej: Chór Miejski w Choroszczy) pod dyrekcją Jerzego Tomzika działa od 2003 roku. W jego skład wchodzą dzieci oraz młodzież. Zespół doskonali własne umiejętności wokalne w Pracowni Muzycznej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Zespół koncertuje m.in. podczas Dni Choroszczy, uroczystości z okazji świąt narodowych odbywających się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

 


Najnowsza płyta “Niepodległa – nasz Dom”

Latem tego roku zespół Rytmy Czasu wydał kolejną płytę “Niepodległa – nasz Dom”, która jest hołdem w stulecie odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Płytę nagrano w latach 2017-2018 w WEM Studio w Białymstoku. Nagranie materiału zostało sfinansowane ze składek zespołu. Wydanie płyty było możliwe dzięki uprzejmości Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego oraz ze środków Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Dwupłytowe wydanie ukazało się dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku w ramach programu Pomost dla Niepodległej.

Na płycie znalazły się utwory takie jak “Wojenko wojenko”, “Czym Ojczyzna jest”, “Żołnierzu panienko”, “Nadziejo – to ty”, “Polskie skrzydła”, “Kiedy rozum śpi”. Promocja płyty odbędzie się jesienią 2018 roku podczas trasy koncertowej realizowanej w ramach projektu Pomost dla Niepodległej. Zostaną zagrane cztery koncerty: w Filipowie, Zambrowie, Czeremsze i Choroszczy. Na koncertach będzie można otrzymać bezpłatnie płytę zespołu.

belka1

logo 25 lat mgckis

Choroszcz herb + logo CMYK

 

U progów jazzu

 

To już trzecia płyta nagrana przez zespół wokalny Rythm of Time (Rytmy Czasu) działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Pierwsza – nosząca tytuł „Kochanym rodzicom” – dedykowana szczególnie naszym mamom ukazała się kilka lat temu z okazji Dnia Matki.

Druga nosiła tytuł „Nasze modlitwy. Wiara może być radością” i prezentowana była na antenie Polskiego Radia Białystok. Nagrano też teledyski do wszystkich nagranych piosenek, które wyemitowała TVP Białystok w programie „Pod Twoją Obronę”. Była również prezentowana podczas koncertów w Grodnie.

Najnowsza, trzecia płyta, zawiera piosenki z pogranicza jazzu i nosi tytuł „U progów jazzu”. To nawiązanie do książki Leopolda Tyrmanda „U brzegów jazzu”. Wykonawcom – uczniom choroszczańskich szkół i choroszczanom z białostockich liceów towarzyszą znakomici białostoccy muzycy jazzowi – Kamil Skorupski na saksofonie, pianista Krzysztof Kulikowski i gitarzysta Marcin Nogajewicz, którzy swoimi solówkami okrasili nagrane piosenki.

Tak czasami bywa w życiu, że przypadek decyduje o naszych losach. I właśnie inspiracją do nagrania płyty stało się spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Grodnie Andrzejem Chodkiewiczem. Usłyszał nas śpiewających koledy podczas wieczoru wigilijnego zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski i zaprosił nas na… Festiwal Jazzowy w Grodnie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że jest wielkim fanem i znawcą jazzu.

Zaczęło się szukanie repertuaru, aranżowanie utworów, trudne i mozolne próby. A trudności były ogromne. Dlatego wybraliśmy utwory z pogranicza jazzu.

Ogrom włożonej pracy i wyrzeczeń skłonił nas do nagrania płyty. Szkoda byłoby, gdyby wysiłek włożony w przygotowanie programu poszedł na marne. Tym bardziej, że nasz koncert został przyjęty w Grodnie bardzo życzliwie przez liczną publiczność i muzyków z całego świata przybyłych na festiwal.

Nawet przez zespół Johnny’ego Rodgersa z Nowego Jorku. Okazało się bowiem, że tak oni, jak i my, mamy w repertuarze wielki standard muzyki jazzowej „Cheek to cheek” („Policzek przy policzku”). Spotkanie z Amerykanami, udział w warsztatach przez nich prowadzonych był dla nas wielką niespodzianką i przeżyciem. Przy okazji mogliśmy przekonać się, jak radosną i twórczą muzyką jest jazz, którego elementy znajdujemy we współczesnej muzyce rozrywkowej.

Cały pobyt na Festiwalu Jazzowym w Grodnie nieustannie wspominamy tym bardziej, że zostaliśmy przyjęci ze staropolską gościnnością przez pracowników polskiego konsulatu, dzięki czemu poczuliśmy się, jak prawdziwi artyści.

Wszystkim, a przede wszystkim burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu i dyrektorowi Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysławowi Waczyńskiemu, dziękujemy za pomoc finansową i organizacyjną. Dziękujemy także rodzicom za codzienny trud wspierania rozwoju artystycznego naszych wokalistek i wokalistów.

Młodzieży choroszczańskiej i jej rodzicom polecamy uwadze naszą działalność i zapraszamy na próby. Warto do nas dołączyć, bo czeka nas kilka niespodzianek. Gorąco zapraszamy!

Jerzy Tomzik i Rytmy Czasu


Rhytm of time - 0001

„Rytmy Czasu” rządzą na estradzie!

„Rytmy Czasu” pod kierunkiem Jerzego Tomzika nie od dziś są eksportową supermarką gminy Choroszcz. W czerwcu i w listopadzie grupa z powodzeniem koncertowała w Grodnie i nie były to żadne „ciche” występy. Zespół śpiewał pięknie, energicznie i zrobiło się o nim głośno nie tylko w Polsce, ale i na Białorusi, czego dowodem jest i okładka, i treść obszernej relacji w „Magazynie Polskim”.

W grudniu zespół wyruszył nieco bliżej, w Wysokiem Mazowieckiem 8 XII w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie blisko trzystuosobowa publika dała się porwać jazzowym i bluesowym aranżacjom standardów polskiej muzyki.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, Rytmy Czasu pracują nad bożonarodzeniowym repertuarem, z którym wystąpią m.in. w Choroszczy. Będzie to bardzo dobry moment, by usłyszeć grupę, która lada moment wyfrunie z naszego miasteczka na szerokie wody świetlanej kariery estradowej.

8 grudnia 2015, “Gazeta w Choroszczy”

Na zajęciach:

DSC_1047

DSC_1096

DSC_1049

DSC_1091

DSC_1112

Fot. Emilia Kosakowska

 

Wydawnictwa:

 chor2

2007 – Choroszcz ma 500 lat. Piosenka nagrana i wydana z okazji 500-lecia miasta Choroszczy

W nagraniach uczestniczyli dorośli oraz dzieci i młodzież z Choroszczy. Piosenka “Choroszcz ma 500 lat” była pierwszą piosenką w historii chóru. W 2009 r. do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Jankowskiego, który miał swoją premierę podczas XXVIII Dni Choroszczy.

chor1

2009 – Cudownym Rodzicom. W 550 Rocznicę Parafii Rzymskokatolickiej w Choroszczy

Płyta została wydana 26 maja 2009 r. z okazji Święta Matki. Nagrała ją grupa dziecięca Chóru Miejskiego, uczniowie choroszczańskich szkół. Na płycie znajduje się 10 utworów, znanych i lubianych piosenek o matkach w nowych aranżacjach, m.in. “A ja wolę moją mamę”, “Nie ma jak u mamy”, czy “Mam cudownych rodziców”. Płyta do nabycia w M-GCKiS.

chor3

2009 – BJALISTOKAJ PREZENTAJOJ. Piosenki w języku esperanto – Białostockie Studio Piosenki

Płyta z muzyką i tekstami białostockich twórców w języku esperanto przygotowana z okazji  Światowego Kongresu Esperanto 2009. Wydawnictwo przygotowywali m.in.  młodzi adepci sztuki wokalnej, uczestnicy warsztatów piosenkarskich Jerzego Tomzika. Na krążku znalazły się m.in. kompozycje Andrzeja Stolarczyka, Janusza Lasockiego, Melanii Burzyńskiej, Jerzego Maksymiuka, teksty napisał m.in. znany poeta i radiowiec śp. Wiesław Szymański.

Uwaga!

Płyty zespołu  można nabyć w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury osobiście bądź zamówić przesyłkę telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe w zakładce adresowej obok)! W zamówieniu należy podać imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy zmawiającego.

Koncerty:

DSC_3881

DSC_4070

DSC_4094

DSC_3836

DSC_3595

DSC_3568

Fot. W.J.Cymbalisty

2 maja 2004 roku– Pierwszy występ Chóru Miejskiego

17 czerwca 2004 roku – koncert w Parku Pałacowym z okazji XXIII Dni Choroszczy

20 czerwca 2004 roku– Kościół w Choroszczy. Jubileusz Proboszcza

14 października 2004- Szkoła Podstawowa dzień Nauczyciela

6 listopada 2004– Szkoła Podstawowa Przyrzeczenie pierwszaków

21 listopada 2004 – Centrum Kultury. Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pieśni Patriotyczne

27 listopada 2004– Centrum Kultury. Honorowi Dawcy krwi. Senator Jurgiel i władzy. Pieśni patriotyczne i piosenki rozrywkowe (pierwszy raz z podkładami)

21 stycznia 2005– Szkoła Podstawowa. Kolędy

30 stycznia 2005- Kościół w Choroszczy. Kolędy

3 maja 2005- Kościół w Choroszczy. Po mszy za Ojczyznę.

15 maja 2005– Kościół w Choroszczy. Pieśni religijne i patriotyczne

16 czerwca 2005  – koncert inaugurujący XXIV Dni Choroszczy

9 listopada 2005– Szkoła Podstawowa. Koncert patriotyczny przy pięknej dekoracji.

10 listopada 2005– Kościół w Choroszczy. Patriotycznie.

13 listopada 2005– Białystok, Kościół na ul. Pogodnej. Imieniny ks. Leona

20 stycznia 2006– Gimnazjum w Choroszczy. Ku pamięci ofiar tragedii w Katowicach

3 maja 2006– Kościół w Choroszczy. Patriotycznie. Pierwsze wykonanie Bogurodzicy

15 czerwca 2006 – koncert na XXV Dniach Choroszczy

11 listopada 2006– Po mszy za Ojczyznę “Żeby Polska była Polską”

18 listopada 2006– Szkoła Podstawowa. Koncert jesienny

22 grudnia 2006– Pałac Branickich w Białymstoku. Benefis Jerzego Tomzika

2 czerwca 2007– Dzień Dziecka

15 czerwca 2007– Centrum Kultury. Premiera piosenki “Choroszcz ma 500 lat”

16 czerwca 2007 – Uroczysta sesja rady miasta z okazji 500-lecia

16 czerwca 2007 – koncert Chóru Miejskiego w Choroszczy pod dyrekcją Jerzego Tomzika w ramach XXVI Dni Choroszczy. Plener- piosenki rozrywkowe.

17 czerwca 2007– Zjazd krwiodawców

15 października 2007 roku – podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej Chór Miejski pod dyrekcją Jerzego Tomzika wystąpił z programem poświęconym pedagogom Zespołu Szkół w Choroszczy. Młodzieżowa część chóru wykonała piosenki z repertuarów zespołów „Raz Dwa Trzy”, „Breakout” oraz piosenkę „Choroszcz ma 500 lat”, która powstała na zamówienie Burmistrza Choroszczy w związku z jubileuszem miasta

9 listopada 2007 roku – koncert dla pensjonariuszy Domu pomocy Społecznej w Choroszczy jako podziękowanie za użyczenie przez Dom sali do prób śpiewu na czas remontu Centrum kultury. Chór wystąpił w pełnym składzie i wykonał repertuar składający się przede wszystkim z pieśni patriotycznych

11 listopada 2007 roku – koncert w choroszczańskim kościele parafialnym z okazji 89 rocznicy odzyskania niepodległości

26 stycznia 2008– Liceum. Kolędy

3 maja 2008– Pięciolecie Chóru. Patriotycznie

22 maja 2008 roku – koncert z okazji pięciolecia Chóru Miejskiego w  kościele parafialnym w Choroszczy

12 września 2008– Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla

11 października 2008– Kościół pod wezwaniem o. Pio w Białymstoku

11 listopada 2008 roku – koncert z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Choroszczy

23 stycznia 2009 roku – koncert noworoczny w Zespole Szkół w Choroszczy

25 stycznia 2009 roku – w parafialnym kościele w Choroszczy odbył się Jubileuszowy Koncert Karnawałowy i stanowił uroczystą inaugurację obchodów 550-lecia Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika

1 lutego 2009 – koncert kolęd w kościele parafii rzymskokatolickiej  pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Białymstoku

3 maja 2009 roku – w kościele parafialnym w Choroszczy rozpoczął się Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Religijnej. Przegląd był formą uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja oraz stanowił jeden z punktów obchodów rocznicy 550-lecia Parafii w Choroszczy Podczas festiwalu zaprezentował się m.in. Chór Miejski w Choroszczy pod dyrekcją Jerzego Tomzika

24 maja 2008– Choroszcz na Błoniach. prezentacja płyty ” Cudownym rodzicom”

31 maja 2009 roku – występ podczas obchodów Dnia Dziecka – Kraina Radości

14 czerwca 2008– Na Błoniach. Festyn letni z płytą ” Cudownym rodzicom”

20 czerwca 2009– prezentacja teledysku Chóru Miejskiego „Choroszcz ma 500 lat” podczas „Pikniku z naszą klasą” zorganizowanego w ramach XXVIII Dni Choroszczy oraz występ Chóru

21 czerwca 2009 roku – występ Chóru podczas Odpustu na Świętego Jana na Błoniach Jana Pawła II

14 października 2009– koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Choroszczy

21 listopada 2009– Toruń. Pierwsza wizyta w Telewizji Trwam

22 grudnia 2009– Wigilia w Centrum Kultury

24 stycznia 2010 roku – koncert kolęd w Zespole Szkół w Choroszczy

2 maja 2010 roku – koncert z okazji Święta Konstytucji w Gimnazjum w Choroszczy

26 maja 2010 roku – piosenki z płyty Cudownym rodzicom emitowano na antenie Polskiego Radia Białystok

27 czerwca 2010 roku – koncert w ramach XXIX Dni Choroszczy

21 grudnia 2010 roku – koncert kolęd połączony ze spotkaniem opłatkowym w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy

09 stycznia 2011 roku – koncert w Choroszczy w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 stycznia 2011 roku – koncert w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy w 148 rocznicę wybuchu powstania styczniowego

3 maja 2011 roku – koncert z okazji Święta Konstytucji w kościele parafii rzymskokatolickiej w Złotorii

5 czerwca 2011 roku – koncert na III Parafialnym Dniu Dziecka w Choroszczy

26 czerwca 2011 roku – koncert na Odpuście św. Jana Chrzciciela w Choroszczy

23 października 2011 roku – koncert o tematyce religijnej w Parafii Rzymskokatolickiej w Konowałach

11 listopada 2011 roku – koncert “Niepodległa” w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury

15 stycznia 2012 roku – koncert kolęd w Parafii Rzymskokatolickiej w Złotorii

29 stycznia 2012 roku – koncert kolęd w Zespole Szkół w Choroszczy

16 marca 2012 roku – koncert charytatywny “Wiosna” w Grodnie

17 marca 2012 roku – koncert charytatywny “Wiosna” w Grodnie

26 maja 2012 roku – koncert z okazji Dnia Matki na Błoniach Jana Pawła II w Choroszczy

26 maja 2012 roku – piosenki z płyty Cudownym rodzicom emitowano na antenie Polskiego Radia Białystok

1 czerwca 2012 roku – koncert w Grodnie podczas Republikańskiego Festiwalu Kultur w Grodnie

2 września 2012 roku – koncert w ramach XIII Międzynarodowego Dnia Ogórka w Kruszewie

12 listopada 2012 roku – koncert z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Choroszczy

14 listopada 2012 roku – koncert w Zespole Szkół w Choroszczy z okazji nadania sztandaru Publicznemu Gimnazjum im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

30 listopada 2012 roku – koncert andrzejkowy w w Szkole Podstawowej w Choroszczy

20 grudnia 2012 roku – spotkanie opłatkowe wszystkich generacji Chóru Miejskiego połączone z koncertem okolicznościowym

16 stycznia 2013 roku – koncert kolęd i pastorałek w Szkole Podstawowej w Choroszczy

2 lutego 2013 roku – koncert kolęd i pastorałek w Zespole Szkół w Choroszczy

2 czerwca 2013 roku – koncert z okazji Dnia Dziecka

23 czerwca 2013 roku – koncert na XXXII Dniach Choroszczy

23 listopada 2013 roku – udział w IV Podlaskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Białymstoku

23 stycznia 2014 roku – koncert kolęd w Szkole Podstawowej w Choroszczy

26 stycznia 2014 roku – koncert kolęd w kościele w Złotorii

2 lutego 2014 roku – koncert kolęd w Zespole Szkół w Choroszczy

17 lutego 2017 – koncert patriotyczny w Domu Polskim w Wilnie

3 maja 2017 – koncert patriotyczny w Choroszczy

11 listopada 2017 – koncert patriotyczny w Spodkach w Białymstoku

13 listopada 2017 – koncert w studiu Rembrandt

26 stycznia 2018 – koncert kolęd w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

4 marca 2018 – koncert patriotyczny w Sejnach

 

Wywiady z Jerzym Tomzikiem:

 

Przygoda z muzyką.

„Gazeta w Choroszczy”, nr 103, sierpień/październik 2008, s. 7.