Bodo Café – muzyczny wehikuł czasu do pięknego dwudziestolecia odwiedzi Choroszcz


W sobotę 21 maja o 20:00 spektakl muzyczny retro pełen międzywojennych szlagierów filmowych Eugeniusza Bodo zagości w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Będzie to niezapomniane widowisko łączące najpiękniejsze i najsłynniejsze szlagiery przedwojennego kina z klimatem modnych kawiarenek, barwnym życiem wyższych sfer oraz losami Eugeniusza Bodo – wszechstronnie utalentowanego aktora o ujmującym sposobie bycia.

_MG_9094Logo(1)

“Bodo Café” to muzyczny wehikuł czasu, który zabiera publiczność do epoki piosenek z duszą i charakterem.

Nawiązujemy do postaci i twórczości Eugeniusza tworząc barwne i rozśpiewane widowisko. Łączymy trzy światy – powszechnie znane i lubiane piosenki filmowe z lat 30-tych poprzedniego stulecia, porywającą muzykę na żywo oraz aktorskie scenki w stylu kabaretów międzywojennych.

Eugeniusz Bodo to kultowa postać, gwiazda przedwojennych filmów, teatrów rewiowych i kabaretów, reżyser i scenarzysta. Aktor o czarującym uśmiechu i ujmującym sposobie bycia, obiekt westchnień dam “sprzed lat”.

Zafascynowani jego rolami i barwnym życiem sięgamy do melodii, które wykonywał w dawnych filmach i międzywojennych rewiach. Przypominamy znane tanga, foxtroty, walczyki; szlagiery takie jak: “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, “Sex appeal” czy “Zimny drań”, które uczynił nieśmiertelnymi. Piosenki wzbogaciliśmy scenkami aktorskimi i komediowymi, a także popisowymi choreografiami tworząc jedyne w swoim rodzaju widowisko.

 

Bodo Café słowami Danuty Rajchel – reżyserki i autorki scenariusza:

Moim celem było stworzenie barwnego i rozśpiewanego widowiska. W zasadzie można go nazwać teatralizowanym koncertem, gdyż punktem wyjścia dla scenariusza był wyselekcjonowany zestaw piosenek, wykonywanych w okresie międzywojennym przez Eugeniusza Bodo, a także aktorów partnerujących mu w filmach i kabaretach.

Utwory-perełki cudownie zaaranżowane na_MG_8955Logo zespół wokalno-instrumentalny przez Krzysztofa Kołodzieja, ożywiłam na wzór operetki krótkimi dialogami, ruchem scenicznym, kostiumami “z epoki” oraz elementami scenografii.

Głównym zadaniem, które postawiłam przed śpiewakami-aktorami było przygotowanie piosenek wykraczające poza precyzyjne ich odśpiewanie. Poprzez interpretację powierzyłam im rolę dramaturgiczną. Zaangażowanie widza, podążającego za emocjami, dopełnia widowisko, a jeśli po jego zakończeniu widz nuci zasłyszane melodie, znaczy że osiągnęliśmy artystyczny cel.

Dziesięcioosobowy zespół artystów Bodo Café to doskonale współpracujący, żywy organizm. Pomysł zrodził się z doświadczeń artystycznych Danuty Rajchel – mezzosopranistki, pedagoga śpiewu, animatorki życia kulturalnego i entuzjastki muzyki retro. Z wielkim muzycznym wyczuciem rozwijał go Krzysztof Kołodziej, który współtworzył aranżacje, a także przygotował zespół do występów.

Szczególne wyzwanie stało przed śpiewakami, którzy na scenie muszą się wykazać nie tylko doskonałą intonacją i perfekcją techniczną, ale także zdolnościami aktorskimi, a nawet tanecznymi. Trzon instrumentalny stanowi zespół TangoStan Quintet, znany a z niezwykle udanych interpretacji muzyki tangowej Astora Piazzolli. Brzmienie zespołu wzbogaciło się o instrumenty perkusyjne i fortepian jazzujący w wykonaniu Anity Sułkowskiej, której zawdzięczamy również niezwykle świeże aranże kilku dobrze znanych szlagierów.

 _MG_8691Logo

Scenariusz: Witold Pelka

Reżyseria: Magda;ena Gnatowska

Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej

Aranże: Krzysztof Kołodziej, Agnieszka Śliwińska, TangoStan Quintet

Choreografie i ruch sceniczny: Nadia Mazur

Wykonawcy:

Katarzyna Konieczna- sopran/ rola aktorska

Ewelina Sobczyk- sopran/ rola aktorska

Łukasz Kostka- bas- baryton/ rola aktorska

Arkadiusz Marchel- rola aktorska

Piotr Kucharz- kontrabas/ rola aktorska

Agnieszka Dancewicz- skrzypce

Karol Grzeszczuk- akordeon

Piotr Matusik- fortepian

Krzysztof Kołodziej- gitara

 

Bilety można nabywać od środy 23 marca 2016 wyłącznie w Centrum (ul. H. Sienkiewicza 29, Choroszcz, tel. 85 719 14 31, e-mail kultura@choroszcz.pl).

Dostępne są następujące bilety:

bilet normalny: 50 zł

bilet ulgowy: 45 zł

Opłatę można uiścić poprzez wpłacenie kwoty do kasy M-GCKiS lub przelewem na rachunek bankowy M-GCKiS:

64 1020 1332 0000 1402 0945 0430 tytułem „BODO”.

Definicje:

BILET ULGOWY – bilet w cenie o 10% niższej od biletu normalnego przysługujący za okazaniem legitymacji lub innych stosownych zaświadczeń przy zakupie:

  1. uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych,
  2. osobom z niepełnosprawnością,
  3. studentom do 26 r. ż.,
  4. emerytom i rencistom
  5. członkom zespołów artystycznych M-GCKiS w Choroszczy: Chór Kameralny, Klepaczanki, Narwianki Nerwvovoohoży i Rytmy Czasu,
  6. przy zakupie min. 10 szt. biletów – jako odpowiednik biletu grupowego.

Cena każdego z rodzajów biletów jest taka sama w każdym z rzędów. Miejsca nie są numerowane. Wejście na salę nastąpi na 20 minut przed wydarzeniem.

Z  A  P  R  A  S  Z  A  M  Y !

M-GCKiS, graf. Bodo Café_MG_9074Logo

658 odsłon