Finał konkursu plastyczno-literackiego „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang” za nami.


W czwartek 15 lutego o godz. 15.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wyłoniono laureatów najlepszych prac  konkursu plastyczno-literackiego „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang”.

Gala finałowa miała miejsce w siedzibie Centrum i zgromadziła liczne grono dzieci i młodzieży szkolnej, do której był skierowany konkurs oraz ich rodziny. Uczestników powitała kolorowa galeria utworzona z nadesłanych prac, dostarczając na wstępie wielu miłych wrażeń estetycznych. Dzieci z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy odnajdywały swoje małe dzieła i radośnie komentowały własne odczucia. W napięciu wyczekiwały na ogłoszenie  listy zwycięzców.

Prowadzący spotkanie dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński oraz Katarzyna Kudyk (koordynator konkursu), przybliżyli szczegóły przebiegu tego wydarzenia, dziękując wszystkim za zaangażowanie i nietuzinkowe prace. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na temat Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz napisanie wiersza czterowersowego w formie rymowanki lub hasła dopingującego i zagrzewającego do sportowej walki. W taki sposób organizatorzy chcieli zachęcić młodzież do poszerzania wiedzy na temat olimpiady zimowej oraz propagowania zamiłowań sportowych. Przez cztery tygodnie nadsyłania prac wpłynęło 35 prezentacji, w tym dwie przestrzenne. W  konkursie wzięło udział 54 uczniów ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z Choroszczy, Złotorii i Kruszewa oraz uczniowie z Barszczewa.

Zgromadzone prace pokazały, że Zimowe Igrzyska Olimpijskie to bogate źródło przedstawień plastycznych i literackich, które każde z uczestników widzi na swój sposób. Efekt konkursu jest dowodem na to, że żywo uczestniczymy w tym sportowym wydarzeniu i kibicujemy swoim zawodnikom, co najlepiej prezentowały literackie rymowanki. Oto jedna z  nich:

Kamil, niech Cię wiatr niesie,

Na wyżyny skoczni wzniesie,

Bo Ty jesteś król nad króle

Jeden skok i medal w górę.

Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i odsłoniły swój twórczy potencjał, prezentując różne techniki plastyczne tj. szkic ołówkiem,  kolaż, wyklejanki, wydrapywanki czy malowanie akwarelami i pastelami olejnymi. Urzekło nas wiele prac, dlatego grono jurorskie miało nie mały kłopot w podjęciu jednogłośnej decyzji. Systemem punktowy okazał się najbardziej precyzyjny i wyłonił 5 wyróżnień oraz 3 nagrody główne.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora Centrum dyplomy oraz upominki.

W wyniku obrad jury wyróżnienia otrzymali: Kinga Ramotowska i Weronika Kociakowska, Weronika Radłowska, Kacper Kosakowski i Sylwester Zagórski, Mateusz Sidorowicz oraz Magdalena Wśniewska.

Miejsce III zajęły Maja i Hania Misiejuk, II  nagrodę otrzymała Kamila Dubikowska, a I miejsce na podium zajęła Amelia Szumska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w wydarzeniu oraz rodzicom i pedagogom za wsparcie i motywowanie dzieci w tym artystycznym działaniu. Zapraszamy do siedziby Centrum, gdzie w holu głównym można oglądać przez najbliższe tygodnie wystawę prac. Zachęcamy do dalszego, aktywnego udziału w życiu kulturalnym i sportowym gminy Choroszcz.

Katarzyna Kudyk/stażysta NCK

472 odsłon