Liga Halowa: znamy półfinalistów

Piłkarskie zmagania na hali, w organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu zbliżają się do końca. Po fazie grupowej odpadł Rajkom Choroszcz i Czerwone Diabły. Po niedzielnych meczach ćwierćfinałowych z rozgrywkami pożegnały się kolejne cztery drużyny – mecze te pokazały niezwykle wyrównany poziom – więc te osiem drużyn, które wczoraj zagrały nie wywalczyły awansu przypadkowo. W czterech z trzech meczach o awansie do strefy medalowej zadecydowały rzuty karne, gdyż w regulaminowych 30-stu minutach mecz widniał remis.

Na początek zmierzył się Piorun Pańki z Lambadą Choroszcz – raz obejmowała prowadzenie Lambada, za drugim razem Piorun – ostatecznie po pół godzinie gry był remis 2-2 i rzuty karne, które jak to się potocznie mówi są loterią bezbłędnie wykonywali gracze z Pańk. W kolejnych dwóch meczach, łącznie przez godzinę gry nie obejrzeliśmy żadnych bramek i tutaj także były potrzebne rzuty karne. Tak było w meczu Victorii Łyski i O Cie Chaliewki, a także w spotkaniu pomiędzy Chortenem Białystok i LZS’em Choroszcz. Lepiej karne strzelali gracze Łysek i Chortenu – i to dwie drużyny zameldowały się w półfinałach. W ostatnim meczu także zanosiło się na remis i rzuty karne, ale Izbiszcze na minutę przed końcem meczu zdobyły zwycięską bramkę, do karnych ostatecznie nie doszło i to OldBoy Santos pożegnał się z rozgrywkami. Mecze ćwierćfinałowe stały pod znakiem znakomitej gry wszystkich bramkarzy – miało to odzwierciedlenie w pomeczowych ocenach. Wszyscy otrzymali noty 5 lub 6, a dwóch z nich zostało także wybranymi najlepszymi graczami w meczu.

opisy meczów po “kliknięciu” w mecz

Całość wyników, terminarz i statystyki można śledzić na specjalnej stronie poświęconej rozgrywkom: m-gckis.ligspace.pl

W sobotę 30 stycznia zakończymy rozgrywki, ale o tym będzie w oddzielnym artykule. W półfinałach zagrają Izbiszcze z Piorunem Pańki i Chorten Białystok z Victorią Łyski. Będzie się działo!