Kultura na kwarantannę


Znajdziecie tu zapowiedzi ciekawych wydarzeń kulturalnych, z których możecie korzystać online. Będziemy Waszym pośrednikiem w gąszczu propozycji, które w tej chwili dostępne są online. Śledźcie też nasz fanpage, gdzie pojawiać się będą bieżące informacje. W tym tygodniu polecamy:

TEATR
“Konformista 2029” Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, w reż. Bartosza Szydłowskiego, Transmisja 25 marca 2020 godz. 20:00 na na profilu FB Teatru Łaźnia Nowa.
Co z ludźmi, którzy chcą patrzeć tam, gdzie patrzą wszyscy? Nie chcą się odróżniać. Pragną razem z innymi nieść na sztandarach hasła Słusznej Sprawy. Nie przeszkadzają im ład i porządek wprowadzane dekretami, rozporządzeniami i paragrafami. Oto obowiązujący wzór na normalność. Oto strach przed wolnością.

Konformista 2029 fot. Monika Stolarska Teatr Łaźnia Nowa

“Zapiski oficera Armii Czerwonej” Teatr Dramatyczny Białystok reż Andrzej Jakimiec, Transmisja 26 marca 2020 godz. 20:00 pod linikiem: Zapiski oficera Armii Czerwonej online

Fot. Teatr Dramatyczny

Perypetie Miszy Zubowa tytułowego żołnierza Armii Czerwonej, który musi zmierzyć się z rzeczywistością okupowanej przez Sowietów, później Niemców Wileńszczyźnie. Rola Krzysztofa Ławniczaka, cieszy się gości na deskach białostockiego teatru już od 28 lat, co świadczy o jej popularności.

TEATR DZIECIOM
Teatr Guliwer rusza z projektem TeatrGuliwerOnline i serdecznie zaprasza na Wirtualne Podróże z Teatrem Guliwer na Facebooku.
W ramach Wirtualnych Podróży planuje wiele niespodzianek, zachęcamy do śledzenia fanpage’a !

Fot. Teatr Guliwer

SZTUKA: MUZEA i GALERIE
Muzeum Narodowe w Warszawie gromadzi nie tylko dzieła sztuki, ale także ich cyfrowe wizerunki oraz dane dzieł sztuki. Na swojej stronie udostępnia te informacje. Jest ich jeszcze niewiele w porównaniu z wielkością kolekcji MNW, która liczy ponad 800 tysięcy muzealiów, ale liczba udostępnionych zabytków systematycznie rośnie. Zachęcamy do częstego odwiedzania strony! Narodowe Muzeum Cyfrowe

Ferdynand Ruszczyc “Karczma przy drodze”, ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

Muzeum Zamkowe w Malborku – wirtualny spacer
Zamek na wyciągnięcie myszki! Możecie zwiedzać muzeum bez wychodzenia z domu.

Zamek w Malborku

LITERATURA

Sieć Empik z racji na pandemię koronawirusa udostępnia wszystkim użytkownikom Empik Premium darmowy dostęp przez 60 dni do ponad 11 tys. audiobooków i e-booków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go.

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy często czytają, bądź pytają, jak i ustawiają się w kolejce po książki m.in. takich autorów jak: Pilipiuk Andrzej, Bonda Katarzyna, Miszczuk Katarzyna Berenika, Figaro K.A., Lingas-Łoniewska Agnieszka, Miłoszewski Wojtek, Majcher Magdalena, Child Lee, Grzędowicz Jarosław, Droga Katarzyna, Carter Chris, itd.

Audiobooki, jak i e-booki powyższych autorów (jak i wielu innych polskich i zagranicznych) są dostępne całkowicie bezpłatnie dla Czytelników w wyżej wspomnianej aplikacji (do pobrania w Sklepie Google Play oraz App Store).

FILM
“Soból i panna” reż. Hubert Drapella (1983)
Historia romansu pomiędzy wysoko urodzonym studentem Michałem Rajeckim a wiejską dziewczyną Warszulką. Sceny filmu realizowane były na terenie parku w Choroszczy.

MUZYKA
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy z okazji 20-lecia. Zarejestrowany w 2018 r.

Narodowe Forum Muzyki Online – transmisje i retransmisje koncertów muzyki poważnej z wrocławskiego Forum Muzyki.

Koncert live zespołu Chłopcy z Placu Broni – gwiazdy Jarmarku Dominikańskiego 2019 w Choroszczy. 28 marca, godz. 20:00 na fanpage’u Nowohuckiego Centrum Kultury

Fot. M-GCKiS w Choroszczy