DSC_0601

„Żuraw i rybak” na scenie M-GCKiS


13 maja 2017 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się kolejny spektakl dla dzieci. Tym razem mogliśmy zobaczyć przedstawienie Studia Artystycznego Arlekin pt. „Rybak i żuraw”. 

Licznie zgromadzona publiczność spędziła sobotnie przedpołudnie w bardzo miły sposób. Dzieci i ich rodzice obejrzeli baśń o rybaku, który jak co dzień wybrał się na łowy. Jednak tym razem wyciągnął z wody zaplątanego w sieć żurawia. W zamian za pomoc w powrocie do zdrowia, ptak uszczęśliwił swojego wybawcę. Ale otrzymane dobro raziło innych, którzy zaczęli uprzykrzać życie rybakowi.

Poprzez spektakl dzieci miały możliwość spotkania się z baśnią pochodzącą z innego kręgu kultury – daleko wschodniej Japonii. Historia z morałem i grające w spektaklu marionetki zaznajomiły i rozszerzyły wiedzę z zakresu teatru zarówno u najmłodszych, jak i starszych odbiorców. Po spektaklu aktorzy Studia Artystycznego Arlekin zaproponowali dzieciom warsztaty, podczas których zaprezentowali rożne rodzaje lalek: jawajkę, pacynkę, kukiełkę.

Rozbudzanie pasji i zamiłowania do teatru jest jednym z powodów, dla których co miesiąc w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy prezentowane są spektakle dla najmłodszych. W czerwcu odwiedzi nas Instytut Teatralny i Teatr Pinokio z Łodzi ze spektaklem „Pippi Pończoszanka” w ramach akcji Lato w Teatrze. Na wydarzenie składają się warsztaty dla dzieci, parada teatralna, spektakl oraz koncert. Zapisy rozpoczniemy 1 czerwca 2017 roku. Zapraszamy!

KG/MGCKiS