5

XXI FINAŁ WOŚP W CHOROSZCZY (Fotorelacja)


foto: Wojciech Cymbalisty, Przemek Pawilcz, Przemek Waczyński

W 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze skupieni wokół choroszczańskiego sztabu zebrali 6688,08 zł, 2,04 euro, 1,85 dol., 1,21 litów, 11 pensów i 110 kopiejek oraz drobne w kilku walutach, których ważność sprawdzi sztab główny. Tegoroczny wynik jest o prawie dwa tysiące zł lepszy niż przed rokiem, kiedy w Choroszczy zebrano 4846,62 zł i 2,5 euro. Sztab i wspierająca choroski finał „Gazeta w Choroszczy” dziękują wszystkim wolontariuszom, osobom wspierającym i setkom wolontariuszy – dzięki Wam zostanie wsparta terapia noworodków i niemowląt, a także zostaną doposażone oddziały geriatryczne!

Jedną z barwniejszych inicjatyw był Zorganizowany przez Jacka Dąbrowskiego Turnieju o Puchar Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy. Od niedzielnego ranka w hali sportowej Zespołu Szkół 20 drużyn amatorskich z gminy Choroszcz, a także Fast, Krynic i Białegostoku toczyło piłkarskie zmagania o laur zwycięstwa.  Z wpisowego na konto Orkiestry trafiło 1200 zł. W eliminacjach zespoły grały w sześciu grupach (4 po 3 zespoły i 2 po 4) w ćwierćfinałach – 4 grupy po 3 drużyny.  mecze trwały po … 13 minut (bez zmiany stron)! W trwającym 11 godzin maratonie najlepsza okazała białostocka drużyna Sixty Six pokonując w finale LZS Izbiszcze w rzutach karnych 2-1 .W meczu był remis 1-1. O trzecie miejsce Fantazja z Choroszczy pokonała Radar Krynice 6-1.

Zwycięski zespól Sixty Six wystąpił w składzie: Rafał Romanowicz, Andrzej Bielawski, Jakub Wilczyński, Michał Adamiak, Dawid Głowacki, Mateusz Grabowski, Ariel Gegotek i Rafał Wyszyński.Najlepszym zawodnikiem jak  i królem strzelców został Grzegorz Dziejma z Izbiszcz, a najlepszym bramkarzem -Rafał Żak (Radar Krynice).

mat. org.