Wakacyjna Liga Szóstek: pierwsze mecze za nami

Za nami pierwsze mecze “Wakacyjnej Ligi Szóstek” o Puchar Dyrektora M-GCKiS. We wtorek i środę rozegrano mecze w kategorii “Open” i pierwszymi liderami zostały Nankatsu (grupa A) i New-Optica (grupa B). W grupie A Nankatsu występujące w I lidze BLS rozgromiło młodych zawodników z GKS Choroszcz 12-2, a Izbiszcze pokonały Narew Żółtki 5-1. W drugiej grupie LZS Choroszcz uległ 2-5 drużynie New-Optica (4 liga BLS), a AB Grand II po emocjonującym meczu pokonało Piasta 4-3 – decydująca o zwycięstwie bramka padła w ostatniej minucie meczu. Pierwszymi liderami w klasyfikacji strzelców zostali Wojciech Malinowski (Nankatsu), Rafał Olsiewicz (Izbiszcze) i Michał Prokopiuk (Piasta), którzy ustrzelili hat-tricki.

Grupa A:

Izbiszcze – Narew Żółtki 5-1
GKS Choroszcz – Nankatsu 2-12

Grupa B:

LZS Choroszcz – New-Optica 2-5
AB Grand II – Piasta 4-3

Tabela dostępna na stronie poświęconej rozgrywkom.

W drugim tygodniu rozgrywek będzie rywalizowała tylko grupa B: we wtorek 21 lipca zagrają Lambada Choroszcz z New-Opticą i LZS Choroszcz z AB-Grand II, zawodnicy z grupy A mają wolne i kolejne mecze rozegrają 28 i 29 lipca.

21 lipca:

19:30 Lambada Choroszcz – New-Optica
20:15 LZS Choroszcz – AB Grand II

Wszystkie wyniki, składy, strzelców można na bieżąco śledzić na stronie m-gckis.ligspace.pl

W kategorii szkół podstawowych rywalizują dwie drużyny: Izbiszcze i FC Choroszcz. Walka będzie się toczyć “do trzech zwycięstw”. W pierwszym spotkaniu rozegranym w piątek minimalnie lepsze okazały się Izbiszcze, które pokonały FC Choroszcz 2-1. Wszystkie bramki zdobyli gracze Izbiszcz: 1-0 w 3 minucie Krystian Szmelcer, 2-0 Marcin Krysztopik w 9 minucie, a po zmianie stron w 18 minucie Jakub Sadowski zaliczył trafienie samobójcze.

FC Choroszcz – Izbiszcze 1-2 (0-2)

Składy:
FC Choroszcz: Mateusz Cholewski, Damian Sokół, Olaf Jankowski, Marcel Żakowski, Mariusz Sierota, Krystian Sokół, Karol Buła, Mateusz Borowski
Izbiszcze: Adam Dziejma, Kacper Błaszko, Krystian Szmelcer, Kacper Ziemkiewicz, Dominik Krysztopik, Jakub Szymborski, Jakub Sadowski, Marcin Sokół, Marcin Krysztopik.

Oceny bramkarzy: Mateusz Cholewski (4), Damian Sokół (4) – Adam Dziejma (5)
Najlepszy zawodnik meczu: Kacper Błaszko

Kolejny mecz młodzi zawodnicy rozegrają w piątek 24 lipca o godz. 19.