4

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863-2013 pt. „Tradycje Powstania Styczniowego w Choroszczy i okolicach”.


W środę 13 marca w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863-2013 pt.  „Tradycje Powstania Styczniowego w Choroszczy i okolicach”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Choroszczy, konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Na konkurs wpłynęło 19 prac, z czego najwięcej ze Szkoły Podstawowej w Złotorii, za co serdecznie dziękujemy.

Na początku spotkania Pan Józef Waczyński przedstawił historię Powstania Stoczniowego w naszym regionie, następnie jury w składzie: Pani Krystyna Kosior – pracownik Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Pan Józef Waczyński – historyk, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, Pan Przemek Pawlicz – pracownik M-GCK, oceniło i nagrodziło następujące osoby:

I Miejsce – Agnieszka Skorulska (Publiczne Gimnazjum w Choroszczy),

II Miejsce – Iza Sawicka (Szkoła Podstawowa w Złotorii),

III Miejsce – Łukasz Sidorowicz (Szkoła Podstawowa w Choroszczy)

Wyróżnienia otrzymali:  Amelia Szumska (Szkoła Podstawowa w Choroszczy), Martyna Wiśniewska (Szkoła Podstawowa w Złotorii), Paweł Trypuć (Szkoła Podstawowa w Złotorii).

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz  uczestnikom konkursu!

Elżbieta Wróblewska

Kierownik Biblioteki

foto: Wojtek Cymbalisty