Rekordowy Wieczór Pieśni i Piosenki Patriotycznej


Ponad 130 osób z Choroszczy i okolic śpiewało na czwartym Wieczorze Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewać każdy może” zorganizowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Wydarzenie z rekordową frekwencją celująco poprowadziła choroszczańska młodzież – Weronika Gaweł i Błażej Szumkowski. Akompaniował i wspierał wspólny śpiew Łukasz Olechno, a na wszystkich zgromadzonych czekały piękne śpiewniki przygotowane przez POAK.

Wespół z mieszkańcami gminy śpiewali m.in.: ks. prałat Tadeusz Żdanuk – asystent archidiecezjalny Instytutu Akcji Katolickiej, ks. kan. Leszek Struk wraz z ks. Łukaszem i ks. Sebastianem, Robert Wardziński – burmistrz Choroszczy oraz Przemysław Waczyński – dyrektor M-GCKiS w Choroszczy. Relację telewizyjną z imprezy przygotowała TVP 3 Białystok.

Nie zabrakło licznej grupy zuchów i harcerzy z Choroszczy. Młodzi mieszkańcy gminy na wydarzenie przygotowali specjalny zestaw pieśni. Wspólny śpiew zuchenek i zuchów z 1 Choroszczańskiej Gromady Obronnej “Skarby Ziemi” oraz druhen i druhów z 1 Choroszczańskiej Drużyny Harcerskiej “Solum” im. Elżbiety Zawackiej ps. “Zo” i z 1 Choroszczańskiej Drużyny Starszoharcerskiej na próbie został bez wątpienia zapamiętany przez uczestników spotkania, które upłynęło w radosnym i patriotycznym duchu. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez niżej podpisanego. Słodki poczęstunek i ciepłe napoje sprzyjały, aby nikomu nie zbrakło sił we wspólnym dziele muzycznego uczenia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ks. prałat Tadeusz Żdanuk serdecznie pogratulował organizatorom znakomitego przedsięwzięcia łączącego we wspólnym dziele Akcję Katolicką, mieszkańców miasta i gminy wraz z przedstawicielami wszystkich najważniejszych lokalnych instytucji i organizacji. Ks. proboszcz Leszek Struk wyraził radość z powodu znakomitego rozwoju wydarzenia na przestrzeni czterech lat. Zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami organizatorów, a zwłaszcza Eugenię Popko – prezes POAK w Choroszczy i Józefa Waczyńskiego – wiceprezesa choroszczańskiego POAK, którzy w tym roku tak pięknie zaangażowali choroszczańską młodzież. Wieczór łączy we wspólnym działaniu nie tylko grono Akcji Katolickiej, gdyż od samego początku jest wspierany lokalowo i logistycznie przez gminny samorząd oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Gratulujemy organizatorom i uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia – Wieczoru Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Życzymy kolejnego, już piątego, spotkania z patriotycznym muzycznym przekazem w 2018 roku. Na pewno w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na wspólnym śpiewaniu zgromadzi się jeszcze więcej mieszkańców gminy!

WJC, fot. AK/M-GCKiS