wybrane12

Recital organowy Marii Terleckiej w Konowałach – relacja


XII Dzień Papieski w naszej gminie upłynął pod znakiem uczty muzycznej, jaką przygotowała prof. Maria Terlecka dla słuchaczy swego recitalu w kościele parafialnym w Konowałach. Piętnastogłosowe organy Zdzisława Moliny, jak zaświadczają parafianie, jeszcze nigdy nie brzmiały tak pięknie i wielobarwnie w modernistycznych murach świątyni. Znakomicie wybrzmiały na nich utwory utwory F. Rączkowskiego, J. Podbielskiego, Mikołaja z Krakowa, C. Francka, F. Schuberta oraz J.S.Bach, którego Toccata d-moll spotkała się z gromkim aplauzem i została powtórnie wykonana przez wirtuoz organów – prof. Marię Terlecką. Proboszcz parafii w Konowałach – ks. Bogusław Kieżel podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji niezwykłego przedsięwzięcia muzycznego: Helenie Marcinkiewicz – pomysłodawczyni koncertu, Burmistrzowi Choroszczy Jerzemu Ułanowiczowi, który objął wydarzenie honorowym patronatem, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury – współorganizatorowi oraz znakomitym organmistrzom za przygotowanie instrumentu.

Redakcja „Gazety w Choroszczy” łączy się z ponad setką melomanów obecnych na recitalu w oczekiwaniu na kolejną muzyczną ucztę w wykonaniu mistrzyni muzyki organowej, prof. Marii Terleckiej, która nowy koncert w Konowałach planuje na 19 maja w ramach uczczenia rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II.

tekst i fot. WJC, © „Gazeta w Choroszczy”

Zapraszamy również do zapoznania się z  relacją z koncertu na stronie www.wrotapodlasia.pl –  Portalu Informacyjnym  Województwa Podlaskiego

wybrane
wybrane10
wybrane12
wybrane2
wybrane3
wybrane5
wybrane6
wybrane7
wybrane8
wybrane9