DSC_0156 (800x536)

Otwarcie sezonu morsowego!


W tym roku zabrakło mrozu, lodu na zbiorniku wodnym i przerębli, ale nie zabrakło deszczu. Nie przeszkodził on jednak grupie śmiałków, na czele z Choroszczańską Grupą Morsów „Mroźne Stwory”, w uroczystym rozpoczęciu sezonu morsowego 2017/2018, który miał miejsce w niedzielne popołudnie 19 listopada nad „Kominowym Bajorem” w Choroszczy.

Punktualnie o godzinie 14 imprezę oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta Choroszczy Robert Wardziński. W swoim przemówieniu wyraził on uznanie wobec działalności morsów oraz życzył im udanego sezonu. Tryskający dobrymi humorami miłośnicy zimnych kąpieli próbowali namówić Pana Burmistrza do wspólnego morsowania. Pan Burmistrz odpowiedział uśmiechem i obiecał, że przemyśli sprawę.
Uśmiechy z pewnością nie znikały także z twarzy naszych morsów, którzy ochoczo zabrali się za rozgrzewkę przed kąpielą. Chwilę później, po uroczystym odliczeniu czasu przez pana burmistrza, z entuzjazmem wskoczyli do wody. Choroszczańskiej publiczności, licznie zebranej przy „Kominowym Bajorze”, również udzieliły się pozytywne nastroje, dlatego też chętnie dopingowała morsy w ich zmaganiach z zimną wodą.
Na koniec na każdego uczestnika kąpieli i przybyłych widzów czekała gorąca grochówka, przygotowana przez panie kucharki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, oraz herbata i ognisko z kiełbaskami. W trakcie wspólnych rozmów, morsy zachęcały przybyłych do spróbowania swoich sił w morsowaniu. Kto wie, może za rok grupa choroszczańskich miłośników zimnych kąpieli powiększy się? Życzymy im tego z całego serca.

                                                                                               Tekst i foto: SN