„Niepodległa – nasz Dom” w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie


Koncert „Niepodległa – nasz Dom” tym razem zawitał do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. W niedzielny wieczór 28 października 2018 roku wokalistki zespołu Rytmy Czasu zabrały zgromadzonych gości w muzyczną podróż po historii Polski.

Po koncertach w Filipowie i Czeremsze Rytmy Czasu wyruszyły do Zambrowa. Tam po raz kolejny koncert „Niepodległa – nasz Dom” został ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami. Zgromadzeni goście byli poruszeni wyśmienitym doborem repertuaru, wysokim poziomem wykonania i oryginalnymi aranżacjami utworów. Młode wokalistki trafiły do serc wszystkich słuchaczy. 

Jerzy Tomzik, dyrygent zespołu i autor aranżacji oraz koncertu przeplatał utwory słowami znanych poetów. Ze sceny padły fragmenty „Jesiennego poematu” Franciszka Kobryńczuka, które podkreśliły aurę polskiej, złotej jesieni i uzmysłowiły przemijanie. Jednak nadzieja, mocno akcentowana w utworach dawała siłę i optymizm w patrzeniu w przyszłość.

Koncert „Niepodległa – nasz Dom” do całość, którą warto wysłuchać od pierwszego utworu do ostatniej nuty. Pieśni i piosenki współgrają, uzupełniają się i wiodą ku nadziei, która wiodła Polaków przez ciężkie lata. Po występie wokalistki zeszły ze sceny, by rozdać gościom płyty zespołu „Niepodległa – nasz Dom”. Była to okazja do spotkania z publicznością i rozmów o tym, „czym Ojczyzna jest”*.

Dziękujemy pani Marcie Konopka dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie za gościnę i umożliwienie wystąpienia z koncertem „Niepodległa – nasz Dom”. Koncert oraz płyta zostały zrealizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku w ramach programu Pomost dla Niepodległej.

*tytuł utworu otwierającego koncert, sł. M. Grechuta