„Król zwierząt” na plaży w Choroszczy


W sobotę 29 lipca 2017 roku, na plaży Kominowego Bajora w Choroszczy, zagościł spektakl teatralny „Król zwierząt” w wykonaniu Teatru Urwis z Krakowa. Licznie zgromadzona widownia, spędziła sobotnie popołudnie w iście rodzinnym i tropikalnym klimacie, z dala od używek.

Sobotnie popołudnie na Kominowym Bajorze przeniosło licznie zgromadzonych mieszkańców gminy do tropików! Nie była to sprawka jedynie pogody, ale też tematyki spektaklu „Król zwierząt” Teatru Urwis. Bardzo bojaźliwa małpka Viki, mieszkanka dżungli, poinformowała dzieci, że król zwierząt zrzekł się tronu i konieczny jest wybór nowego władcy! Wraz z żabką i słoniem zastanawialiśmy się, kto powinien objąć ten urząd, przy okazji poznając dworską etykietę i elementy savoir vivre. Po trudach związanych z wyborami, nowym królem została Viki, przezwyciężywszy swój strach.

Przedstawienie angażowało całą widownię. Dzieci wraz z aktorami śpiewały, tańczyły, a nowo wybranej królowej dżungli przybiły „piątki”. Zabawa, która odbyła się po zakończeniu spektaklu, włączyła wszystkie chetnie dzieci, które uczestniczyły w wielu konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich.

Wydarzenie było okazją do spędzenia wolnego czasu z dala od używek, w rodzinnym gronie. Rozwijało zainteresowania najmłodszych mieszkańców Choroszczy, bawiło i uczyło. Cieszymy się, że mieszkańcy tak licznie przybyli na to wydarzenie, co świadczy o dużym zainteresowaniem teatrem dla dzieci w naszej gminie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Wzajemności i zostało sfinansowane ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.

Tekst i foto: KG/M-GCKiS