Instalacja Kultury: ruszyły warsztaty baletowe


W sobotę, 23 września na auli M-GCKiS w Choroszczy odbyło się pierwsze spotkanie warsztatów baletowych „Let’s ballet!”. Dzięki inicjatywie lokalnej aktywistki zebrana grupa dzieci ma szansę poczuć się jak mała baletnica, a efekt spotkań zobaczymy 27 października podczas spotkania kończącego działanie Instalacja Kultury. 

Warsztaty baletowe, które odbywają się przez półtora miesiąca (wrzesień – październik) w Centrum Kultury mają na celu rozwój talentów, edukację kulturową oraz integrację uczestniczących w nich dzieci, jak również ich rodzin. Pod okiem Justyny Cichosz grupa poznaje podstawy baletu. Ćwiczenia dotyczą równowagi, pracy z ciałem, nie brakuje też rozciągania się. Po okresie warsztatów mali uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas spotkania podsumowującego działanie Instalacja Kultury.

DSC_0014
Celem programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne, w ramach którego realizowane jest działanie, jest włączanie do życia kulturalnego osób, które dotąd nie współpracowały aktywnie z instytucją. To dzięki aktywistom dzieci mają szansę uczestnictwa w warsztatach, ale by doświadczyć pełniej współpracy z Centrum ich rodzice wykonają scenografię na pokaz finałowy.

Poprzez oddolne inicjatywy zgłoszone do programu chcemy zachęcić mieszkańców gminy do aktywnej współpracy z Centrum Kultury, by z odbiorców stali się współtwórcami oferty kulturalnej. Jest to przygoda, którą w czerwcu oferowaliśmy mieszkańcom prosząc o zgłoszenia inicjatyw lokalnych do realizacji w II etapie Instalacji Kultury. Osoby, które podjęły wyzwanie, jakie stanowiło planowanie, a teraz współrealizowanie inicjatyw, teraz mogą spełniać marzenia swoje lub swoich dzieci, czego przykładem jest warsztat baletowy.

Zapraszamy do aktywnego wkładu w kulturę naszej gminy. Zgodnie z ideą programu Dom Kultury+ współpraca nawiązana dzięki jego realizacji powinna być kontynuowana. W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy informuje, że zostaną poczynione kroki, by od listopada 2017 roku ruszyły otwarte zajęcia baletowe dla wszystkich chętnych.

Zadanie Instalacja Kultury zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

ORGANIZATORZY patronat medialny