DSC_0189 (800x536)

EKOzagadka za nami!


W sobotę 24 czerwca w czasie finału XXXVI Dni Choroszczy został przeprowadzony konkurs „EKOzagadka”. 35 śmiałków zmierzyło się z pytaniami o tematyce przyrodniczej i z zakresu wiedzy o ochronie środowiska, na wszystkich czekały upominki, a na tych, którzy udzielili największej liczby poprawnych odpowiedzi – lornetki ornitologiczne. Znakomitych wyników wiedzy przyrodniczej gratulował Przemysław Waczyński dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Kolejnym przyrodniczym aspektem była wystawa „Ptasia rezydencja” ukazująca 40 ujęć tematyki ornitologicznej w fotografiach autorstwa Zbigniewa Andruszkiewicza. Projekt „EKOzagadka” – konkurs i wystawa – został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Oddział w Białymstoku oraz przez gminę Choroszcz, a został przeprowadzony przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do oglądania wystawy „Ptasia rezydencja”, która w lipcu gości w galerii przy Centrum Usług Wspólnych w gmachu M-GCKiS przy ul. H. Sienkiewicza 29 w Choroszczy.

WJC/M-GCKiS, fot. EDz/M-GCKiS