Dziękujemy za staż!


„Staże w instytucjach kultury” to program dla ludzi chcących wdrożyć się w pracę animatora kultury. W edycji jesienno – zimowej udział wzięła Sylwia Niemyjska, która właśnie ukończyła kilkumiesięczny staż. 

Dziękujemy Sylwii za chęć odbywania stażu w naszej instytucji, pomoc przy wielu imprezach i uśmiech, który nie schodził z jej twarzy. Sylwia była wzorową stażystką, która wykazała się zmysłem animatora kultury: wspierała Centrum Kultury i Sportu przy ewaluacji programu Dom Kultury+, pomagała w organizacji Biegu Niepodległości, opiekowała się dziećmi podczas półkolonii, a to tylko mały wycinek jej działań! Sylwia w ramach stażu zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których w atmosferze zabawy dowiedziały się one czym jest antyczna waza i zaczerpnęły wiedzy o historii igrzysk olimpijskich.

Zmysł animatorki, jaki prezentuje Sylwia sprawił, że umiała odnaleźć się w każdej sytuacji. Spontanicznie podejmowała działania, które animowały gości. Przy tym robiła to zawsze z pięknym uśmiechem, co współpracownikom dodawało energii, a ludzi wokół wprowadzał w radosny nastrój. Sylwia odznaczała się odpowiedzialnością, zaangażowaniem, rzetelnością i intuicją, która sprawiała, że doskonale radziła sobie w każdym zadaniu.

Współpraca Sylwii z Centrum Kultury i Sportu to nie tylko staż. Jako wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwała w sztabie od początku do końca XXVI finału. Jej działania zostały zauważone przez Narodowe Centrum Kultury, które na swoich stronach internetowych opublikowały teks autorstwa stażystki dotyczący stażu. Mamy nadzieję, że odbywanie praktyk w naszej instytucji zaowocuje w przyszłości, a współpraca z Sylwią nie zakończy się wraz z datą ukończenia stażu.