Drugi „Bieg Konstytucji” za nami!


W minioną sobotę 5 maja odbył się II Bieg Konstytucji zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, który obok „Biegu Niepodległości” na stałe włączył się do naszego gminnego kalendarza imprez sportowych. W pierwszej edycji wzięło udział 41 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansie 10 km, a w tegorocznej edycji były do wyboru dwa dystanse 5 lub 10 km, a także krótsze trasy (250 i 750 m) dla dzieci.  Łącznie do rywalizacji sportowej przystąpiły 92 osoby, co jest liczbą ponad dwukrotnie większą niż rok temu – bardzo to nas cieszy! Start był w Agroturystyce Jeroniczówka, następnie trasa wiodła drogą leśną z Jeronik w stronę Choroszczy, uliczkami na osiedlu Jana Pawła II i z powrotem główną drogą w stronę Jeronik. 

Na starcie „dorosłych” dystansów było 20 osób z naszej gminy, a oprócz nich byli przedstawiciele wielu miejscowości z naszego regionu, ale także z Warszawy, Wyszkowa, Siemiatycz, Lublina czy Grodna na Białorusi. Wśród uczestników byli też przedstawiciele ośrodków MONAR w Zaczerlanach i Wyszkowie. Najpierw odbyły się krótsze biegi dla dzieci, najlepsi w swoich kategoriach byli: Piotr Mogielnicki z kol. Żółtki, Kinga Ramotowska z Choroszczy, Andrzej Konraciuk z Białegostoku i Martyna Mikulska z Choroszczy – ale i tak najważniejsza była obecność wszystkich dzieciaków, którzy otrzymali medale medale ufundowane przez Dyrektora M-GCKiS, a także upominki ufundowane przez właścicieli Agroturystyki Jeroniczówka. Tuż po biegach dziecięcych, punktualnie o godz. 12:00 ruszyli na trasę biegacze na dystansach 5 i 10 km. Pogoda na sobotę trafiła się idealna, było słonecznie, a na termometrach około 25 stopni.

Bieg ukończyli wszyscy startujący w zawodach i każdy z nich tuż po przekroczeniu mety otrzymał pamiątkowy medal. W klasyfikacjach „open” wygrały w kategorii damskiej: Magdalena Stasiewicz z Białegostoku (na 10 km) – była także najlepsza przed rokiem i Monika Tarasiuk z Rzepnik (na 5 km). W klasyfikacji „open” męskiej „open” na 5 km najlepszy był Daniel Bochenko z Brzozowej, a na 10 km zawodnik z Choroszczy Józef Andrejczuk. Jeśli chodzi o klasyfikacje mieszkańców z Gminy Choroszczy to wśród Pań najlepsze były: Katarzyna Łotowska z Dzikich (na 10 km) i Weronika Borkowska z Zaczerlańskiego Monaru (na 5 km). natomiast wśród Panów wygrał wcześniej wspomniany Józef Andrejczuk z Choroszczy (na 10 km) i Yury Krupitsa z Choroszczy (na 5 km). Gratulujemy nie tylko najlepszym ale wszystkim którzy aktywnie postanowili spędzić tę piękną sobotę! Na zakończenie Dyrektor M-GCKiS w Choroszczy wręczył najlepszym piękne statuetki ufundowane przez Burmistrza Choroszczy za co dziękujemy!


Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj. 


Dziękujemy nie tylko Burmistrzowi ale także naszym gospodarzom: Państwu Hryniewickim z Agroturystyki Jeroniczówka, a także Marcinowi Kościukiewicz z Parku Linowego w Jeronikach, którzy oprócz tego że gościnnie przyjęli wszystkich biegaczy to także ufundowali nagrody. Dziękujemy także sponsorom: firmie Opmar Marka Borowskiego z Łysek, Dariuszowi Pakuła z choroszczańskiego sklepu grupy Chorten i Piotrowi Szumickiemu właścicielowi Burgera w Dechę. Dziękujemy też Dyrektorowi Szpitala w Choroszczy i całej szpitalnej kuchni szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej grochówki, którą mogli się wszyscy posilić po sportowym wysiłku. Dzięki także chłopakom z Zaczerlańskiego MONARu, którzy pomogli nam w przygotowaniu tras, a także dzięki Policjantom za zabezpieczenie trasy. Do zobaczenia na kolejnej imprezie biegowej, jaką będzie Bieg Niepodległości, który odbędzie się w sobotę 10 listopada! 

sponsorzy biegu konstytucji-2018


fot. Anna Kulikowska


!! Relacja i zdjęcia Marcina Mazewskiego z Radia Białystok.


!! Relacja TVP 3 Białystok