Choroszcz z dofinansowaniem projektu patriotycznego!


15 maja 2018 roku dyrektorzy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku podpisali umowę na realizację projektu Pomost dla Niepodległej. Dzięki dotacji zostanie wydana płyta zespołu Rytmy Czasu i odbędzie się cykl koncertów. W ten sposób uzdolniona młodzież włączy w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańców województwa podlaskiego.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy otrzymało wsparcie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku w ramach programu Pomost dla Niepodległej, dzięki któremu zostanie wydana płyta zespołu Rytmy Czasu „Niepodległa – nasz dom”. Znajdą się na niej utwory patriotyczne, wśród których znalazły się m. in. „Czym ojczyzna jest”, „Wojenko wojenko’, „Był taki czas”, „Nadziejo – to ty”, „Polskie skrzydła”, „Psalm stojących w kolejce”, „Kiedy rozum śpi”, „Żeby Polska była Polską”. Autorem aranżacji i producentem płyty jest Jerzy Tomzik, dyrygent zespołu.

Zespół estradowy Rytmy Czasu wielokrotnie koncertował w kraju i poza jego granicami. Pieśni i piosenki patriotyczne, które znalazły się na płycie można było usłyszeć podczas koncertów m. in. w Domu polskim w Wilnie, Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy i Ośrodku Kultury w Sejnach. Za każdym razem spotykały się ze wspaniałym odbiorem. Młodzi ludzie włożyli wiele wysiłku w realizację programu artystycznego, a efekty wielomiesięcznej pracy już niebawem usłyszymy na nowej płycie Rytmów Czasu.

W ramach programu Pomost dla Niepodległej odbędzie się również cykl koncertów zespołu. Trzy z nich zostaną wykonane na terenie województwa podlaskiego poza gminą Choroszcz, a ostatni w naszym mieście. Pragniemy, by był on zrealizowany na nowo odnowionym Rynku 11-go Listopada, co będzie pięknym zwieńczeniem obchodów stulecia odzyskania niepodległości z mocnym, lokalnym akcentem. Mamy nadzieję, że realizacja projektu włączy w obchody ważnej rocznicy jak najwięcej Polaków i przybliży nam miłość do Ojczyzny.

tekst: M-GCKiS

foto: M. Adamski/WOAK Białystok

Fot. Marcin Adamski

Fot. Marcin Adamski2